
Képünk illusztráció
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Törvénytelenül kínált eladásra pirotechnikai eszközöket egy homoródalmási nő Csíkszeredában. A nála lévő, közel 10 kilogrammnyi eszközt lefoglalták, ellene eljárást indítottak.
2020. december 23., 16:032020. december 23., 16:03
Egy korábbi vizsgálatból kiindulva a hatóságok Csíkszereda területén tartottak ellenőrzést, melynek célja az illegális pirotechnikai eszközbirtoklás és árusítás visszaszorítása volt. A hétfői ellenőrzés során egy 22 éves homoródalmási nőt értek tetten, aki többféle, különböző kategóriájú pirotechnikai eszközt próbált értékesíteni – számol be szerdai közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nőnél mintegy 2639 pirotechnikai eszköz volt, amelyeket a rendőrök lefoglaltak. Az ügyben eljárás indult.
Colliers szerint az elmúlt hat évben 60–90 százalékkal nőttek az ingatlanárak a romániai nagyvárosokban, ezért egyre nehezebb megfizethető lakásokat találni a központi és a központhoz közeli városrészekben.
Bizonyos körülmények között ingyen igényelhető a telekkönyvi kivonat – hívta fel a figyelmet novemberi sajtóértekezletén Kovászna megye prefektusa.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, hogy a Román Hírszerző Szolgálaton (SRI) belül lesz egy egység vagy egy osztály, amely a korrupció visszaszorításával foglalkozik majd.
Szomszédjához besurranó tolvajok miatt riasztotta a rendőrséget november 20-án egy sepsiszentgyörgyi férfi. Az eset végül szerencsésen zárult: a besurranókat, két fiatal lányt, lefülelték, a lakásból sem hiányzott semmi.
A tanárokra nem fog vonatkozni az állami fizetés és a nyugdíj halmozását szabályozó új tervezet – szögezte le szerdán Daniel David oktatási miniszter.
Civilizált lakossági fórum zajlott szerdán este Marosvásárhelyen, ahová több mint ötvenen jöttek el találkozni a polgármesterrel és az RMDSZ-es alpolgármesterrel. Szó volt a parkolóhelyekről, a zöldövezetekről és a hulladékgazdálkodásról is.
Az Európai Parlament európai uniós szinten egységesen 16 évben határozná meg a közösségimédia-platformok, videómegosztók és mesterséges intelligencián alapuló digitális társalkalmazások használatának alsó korhatárát.
Nicușor Dan államelnök „baleseteknek” minősítette az ország légterébe bekerülő, illetve a területére lezuhanó drónokat, hangsúlyozva, hogy a dezinformáló kampányok jelentik Oroszország Romániával szembeni valódi ellenséges megnyilvánulásait.
Elfogadta a parlament az Oroszország elleni szankciók megsértésének vagy kijátszásának büntetését szigorító törvénytervezetet – közölte szerdán Oana Țoiu külügyminiszter.
A szenátus és a képviselőház szerdai együttes ülésén elfogadta a 2025–2030 közötti időszakra szóló nemzetvédelmi stratégiát jóváhagyó határozatot. A dokumentumot Nicușor Dan államfő ismertette a plénum előtt.
szóljon hozzá!