
Fotó: Petry
Helyi, friss termékekkel megpakolt piknik kosarak, zöldövezet, játékok és jótékonysági tombola értékes nyereményekkel. Mivel is lehetne ennél kellemesebben eltölteni a szombati napot? A Vásárhelyi Forgatag keretében szombaton, szeptember 1-én a Petry és a GoTransylvania Travel App pikniket szervez a Vásárhelyi Várkertben.
2018. augusztus 28., 16:002018. augusztus 28., 16:00
2018. augusztus 28., 16:102018. augusztus 28., 16:10
Délelőtt 10 órától várják mindazokat, akik családjukkal, barátaikkal, kedveseikkel szeretnének értékes időt tölteni a város szívében, mégis a szabadban. A szervezők arra buzdítanak mindenkit, hogy
Megéri ráfordítani az energiát, hiszen amellett, hogy a nem mindegy mit és milyen csomagolásból fogyasztunk el,
A rendezvényen lehetőség lesz tombolát is vásárolni, ahol szintén értékes ajándékokat nyerhetnek majd, ugyanakkor, a befolyt összeggel támogathatják a Havadtői Családotthont.
A nap folyamán megnézhetik Erdély legamatőrebb fotókiállítását, részt vehetnek interaktív térképfelismerő játékon, valamint benevezhetnek a sonkasaccolás versenyre is, ahol az a személy, aki meg tudja saccolni annak pontos súlyát, hazaviheti Nagyapánk Paraszt Sonkáját!
Töltsünk értékes időt a szabadban barátainkkal, családunkkal, tegyünk kosarunkba helyi termékeket, erősítsük saját gazdaságunkat! További részletek az esemény Facebook-oldalán.
(X)
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
szóljon hozzá!