
Fotó: Pál Árpád
Megpróbálják a kelet-európai fuvarozókat kiszorítani a piacról – véli a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. Édler András élesen bírálta az intézkedést, miszerint Németországban megbírságolják a gépjárművezetőt és a fuvarozóvállalatot, ha a heti 45 órás pihenőt nem fizetős szálláshelyen töltik.
2017. június 28., 10:022017. június 28., 10:02
Édler hangsúlyozta, Háromszéken több fuvarozócég működik, és ezeket hátrányosan érinti a megszorítás. „Az Európai Unió arról kellene szóljon, hogy mindenki egyforma a tagállamokban, ám bennünket mostohagyerekként kezelnek,
Bizonyos területeken, így a szállításban versenyképesek vagyunk, a nagyok, Franciaország és Németország megoldásokat keresnek arra, miként tehetnek keresztbe” – fogalmazta meg Édler.
Emlékeztetett, hogy Németország már korábban bevezetett megszorító intézkedéseket, megszabta, hogy az országon áthaladó teherautók sofőrjei németországi bért kell kapjanak. Ezek a rendelkezések a szabad árumozgást korlátozzák – véli a kamara elnöke. Rámutatott,
Ennek más előnyei is vannak, hiszen a jól kialakított parkolókban a sofőrök egy helyre tömörülnek, így védik egymást a tolvajoktól, viszont a szállodák parkolója általában nem őrzött, így ott nagyobb a kockázat.
Édler szerint a szállítók országos képviseletei kell erőteljesen fellépjenek az új szabályozás ellen. A német jogszabály alapján a járművezetőket akár 60 eurós, a szállítóvállalkozást pedig akár 180 eurós pénzbüntetés megfizetésére lehet kötelezni minden egyes óráért, amelyet a vezető a rendes heti pihenőidőből a jármű kabinjában tölt el.
Belép a lakossági gázszolgáltatás piacára a legnagyobb román gázipari vállalat, a Romgaz – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál cikke alapján.
Az üzemanyag literenkénti ára akár a 10 lejt is elérheti Romániában, ha a kőolaj világpiaci ára hordónként 120–130 dollárra emelkedik, és tovább nő a gázolaj tonnánkénti ára – jelentette ki kedden Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Rakéták robbanására ébredtek Dubajban: egy székelyföldi származású, ott élő férfi a Rádió GaGának mesélt arról, milyen volt testközelből megtapasztalni a Közel-Keleten kiéleződött konfliktus első óráit, és hogyan reagált a város a támadásokra.
A közlekedésügyi rendőrség válaszára vár a marosvásárhelyi önkormányzat, hogy kiderüljön mikor állhat újra munkába a szabálytalanul parkoló járműveket elszállító vontatóautó. A szolgáltatást január végén szüntették be.
A szenátus közigazgatási bizottsága kedden kedvező jelentést fogadott el a barnamedve-kilövési kvótát meghatározó törvénytervezetről.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
szóljon hozzá!