
A fontos beruházásokra kaptak pénzt a háromszéki városok a megyei önkormányzattól. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Kovászna Megye Tanácsa 32,9 millió lejt osztott szét a helyi önkormányzatoknak, a csütörtökön tartott idei első ülésén. Az összegeket a közigazgatási egységek beruházásokra és működési költségekre egyaránt fordíthatják.
2022. január 13., 17:142022. január 13., 17:14
„A jövedelemadóból visszaosztott összegek hat százalékáról a megyei önkormányzat rendelkezik, idén ez közel 33 millió lejt tesz ki.
– emelte ki Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
Sepsiszentgyörgy, mint megyeszékhely 14 millió lejt kap. Kézdivásárhely 5 millió lejben, Barót 1,5 millió lejben részesül, az összegeket hangsúlyosan a városi kórházak működtetésére szánják – fejtette ki Tamás Sándor.
Kovászna városának komoly költségvetési tételt jelent a Kommandó felé vezető út fenntartása, ebből a keretből 1,5 millió lejt kap, amiből többek között biztosítani tudja a téli és nyári karbantartást. Bodzaforduló 830 ezer lejben részesül, a város fontos munkálata a vízhálózatának bővítése, korszerűsítése – részletezte a tanácselnök.
Tavaly a jövedelemadóból visszaosztott összegek hat százaléka, amit az önkormányzatoknak osztott szét Kovászna Megye Tanácsa, 27,1 millió lej volt.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
Első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték hétfőn Ilie Dumitrescu egykori labdarúgó fiát, Toto Dumitrescu színművészt egy általa okozott baleset helyszínének elhagyása miatt.
Van igény a társadalomban egy új alaptörvény megalkotására, amit aztán népszavazás erősíthet meg, de nem ez a leendő Tisza-kormány első feladata – jelentette ki Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn.
Több mint száz gyalogsági töltényt és egy a kilövésükhöz használt eszközt találtak hétfőn délután Csíkszentkirályon – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Befejezte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a beszkennelt szavazóköri jegyzőkönyvek összevetését a választási informatikai rendszerben rögzítettekkel, valamint az országgyűlési választás levélszavazatainak kézi számlálását.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Zamfir szerint alakulata elképzelhetőnek tartja, hogy bizalmatlansági indítványt nyújtson be a Bolojan-kormány ellen.
Megnevezte a leendő Tisza-kormány hét miniszterét Magyar Péter pártelnök, leendő miniszterelnök hétfőn, a Tisza Párt parlamenti frakciójának első ülése után tartott sajtótájékoztatóján.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn Nagybányán kijelentette, hogy a jelenlegi kormánykoalíciónak megoldást kell találnia Románia stabilitásának megőrzésére.
szóljon hozzá!