
Archív
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala/Lőrincz Csaba
Megnyitja kapuit a városi strand Székelyudvarhelyen pénteken. A strandolás néhány alapvető járványügyi szabály betartásával lehetséges, ám idéntől a nagycsaládosoknak is kedvezményes belépést biztosít az önkormányzat – olvasható a városháza közleményében.
2021. június 29., 19:002021. június 29., 19:00
A székelyudvarhelyi városi strand péntektől naponta 8 és 21 óra között várja a fürdőzni vágyókat. A járványügyi szabályoknak megfelelően kötelező maszkot viselni a közös terekben, és el kell kerülni a zsúfoltságot a strand teljes területén.
A belépés idén is ingyenes az öt év alatti gyerekek számára, a tizennyolcadik életévüket be nem töltött fiatalok és a nyugdíjasok számára pedig 16 és 19 óra, valamint 19 és 21 óra között 6 lej, az egész napos jegyért pedig 10 lejt kell fizetniük. Az egész napos felnőttjegy 15 lejbe kerül, a 16 és 19 óra, illetve a 19 és 21 óra közötti időintervallumban pedig 10 lejbe. Lehet családi jegyet is váltani: két felnőtt és legkevesebb két, legtöbb öt kiskorú gyerek számára 40 lej a belépő.
Elhunyt 36 éves korában Hayden Panettiere amerikai színésznő, aki olyan alkotásokban játszott, mint a Nashville, a Hősök és a Sikoly című horror - közölte a The New York Times hétfőn a család közleményére hivatkozva.
Feltehetően egy drón robbanótöltet nélküli roncsdarabját emelték ki vasárnap délután a Fekete-tengerből a konstancai Zoom Beach strandtól mintegy egy tengeri mérföldre – közölte a védelmi minisztérium.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
szóljon hozzá!