
A község védelme érdekében dolgoznak
Fotó: Facebook/Zetelaki Polgárőrség
Idén második alkalommal tartanak polgárőrnapot a Zetelaki Ifjúsági Fórum részeként. A zetelaki polgárőrök immár két éve végzik önkéntes munkájukat a település közbiztonsága érdekében.
2017. szeptember 06., 10:172017. szeptember 06., 10:17
„A zetelaki polgárőrség éjszakai járőrözést végez a községben, a hatóságokkal együttműködve a közbiztonság növelése a céljuk. A civil csoport önkéntesen látja el teendőit” – mondta el lapunknak Gergely Isvtán, a polgárőrség vezetője.
A százhetven aktív tag kétfős csoportokban teljesít szolgálatot járőrautókkal vagy motorral. 0753-776655-ös telefonszámuk éjjel-nappal hívható. Megalakulásuk óta számos problémával keresték fel őket,
„Csak a jelenlétünkkel számos bűntettet megelőzünk, de az előforduló bűncselekmények elkövetőinek kézre kerítése is hatékonyabb a polgárőrök révén” – sorolta Gergely István. A civil szervezet fenntartását a helyi vállalkozók és a Zetelaki Közbirtokosság támogatja.
A hét végén tartandó polgárőrnappal szeretnék felhívni a figyelmet tevékenységük fontosságára, továbbá példát mutatni, és biztatni, bátorítani olyan településeket, ahol még kialakulóban van vagy nem működik hasonló jellegű kezdeményezés.
– magyarázta Gergely István. A fórumra meghívást kapott Zetelaka község vezetősége, az állami, illetve a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség, a szenátori és képviselő-testületek, a környékbeli polgármesterek, valamint Heves megye rendőrkapitánya és a magyarországi Országos Polgárőr Szövetség elnöke.
Az eseményen a zetelaki polgárőrség támogatására is alkalom nyílik, az így befolyt összegből egy hőérzékelő kamera megvásárlását tervezik, amely a járőrök segítségére lenne, tette hozzá a civil szervezet vezetője.
További programok a ZIF szervezésében
Pénteken reggel szentmisével kezdődik a rendezvénysorozat, később zumbaelődás lesz, majd Baricz Gergő ad koncertet, este pedig retro diszkóban lehet kikapcsolódni. Szombaton délelőtt tíz órakor kezdődik a fórum, majd a polgárőrök és a meghívottak bevonulnak a futballpályára, ahol számos érdekes esemény várja az érdeklődőket: a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség kutyás bemutatót tart, valamint vetélkedők, versenyek, majd az Ezüstfenyő néptánccsoport műsora szórakoztatja a részvevőket, végül pedig Friday Rehab-koncert zárja a napot. Vasárnap minifoci-bajnoksággal kezdődik a program, fellép a Szivárvány és a Vadrózsa tánccsoport, de sms-író versenyt is hirdetnek. A rendezvénysorozat Szőcs Renáta koncertjével zárul.
Bejelenti az energiaárakra vonatkozó intézkedéscsomagot a kormány a következő napokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Erdélyben elsőként rendeznek átfogó mesterséges intelligencia-konferenciát: a TransylvanAI rendezvényen az MI oktatásra, iparra, egészségügyre és turizmusra gyakorolt hatása kerül terítékre. Bárki részt vehet rajta, csupán regisztráció szükséges.
Sikerült feloldani a patthelyzetet a parlament pénzügyi bizottságában, így elhárult az akadály a költségvetés elfogadása elől.
Elkezdődött csütörtök reggel a parlamentben a kormánykoalíció ülése, amelyen a kormánypártok megpróbálják feloldani a 2026-os állami költségvetés tervezetéről szóló vitát.
Játszótéren keletkezett tűz csütörtök hajnalban Marosvásárhelyen, a Dózsa György utcában, ahol mintegy 50 négyzetméteren pusztítottak a lángok.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottsága felfüggesztette szerdán a 2026-os költségvetés tervezetének vitáját, miután a koalíciós pártok nem tudtak megállapodásra jutni a PSD-indítványáról.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
szóljon hozzá!