
Fotó: Kovászna Megyei Prefektusi Hivatal/Facebook
A hirtelen lezúduló víz vasárnap délután elöntötte a magyarhermányi református templomot. Az A kategóriás műemlék épületben egyméteres víz állt, a helybeliek élőláncot alkotva, vödrökkel merték ki a vizet.
2021. június 21., 16:422021. június 21., 16:42
Moisza Arnold lelkipásztor lapunknak elmondta, a kárfelmérés kedden történik meg, akkor érkezik terepszemlére a műemlékvédelmi hivatal képviselője, a kárfelmérő bizottság. A templom padlóját teljesen tönkretette a víz, a padokat az ülésig ellepte, de azokat letakarítják, és rendbe tudják hozni, de a drapériák, szőnyegek károsodtak.
Fotó: Kovászna Megyei Prefektusi Hivatal/Facebook
Rengeteg iszapot hordott be a víz, a falak is károsodtak. A fűtésrendszer meghibásodott, a villamos hálózatban is kár keletkezett – sorolta a károkat a lelkipásztor.
Moisza Arnold kiemelte a lélekemelő összefogást, elmondta, nem is kellett hívni a magyarhermányiakat, jöttek segíteni, volt aki úgy merte a templomból a vizet, hogy tudta, otthon az ő pincéjét is ellepte az ár.
– mondta a lelkész.
Fotó: Kovászna Megyei Prefektusi Hivatal/Facebook
Hétfőn Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter és Ráduly István Kovászna megyei prefektus tartottak terepszemlét Magyarhermányban. „Arra kértem a község polgármesterét, hogy a kárfelmérő bizottság tagjaival együtt, háztartásokra leosztva, minél pontosabb kimutatást készítsenek, hogy – a lehetőségekhez képest – segíteni lehessen” – mondta a prefektus.
Fotó: Kovászna Megyei Prefektusi Hivatal/Facebook
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Százmillió lej értékű projekt zárult le Hargita megyében, amelynek keretében 83 oktatási intézmény több mint 220 egységének mintegy 1500 tanterme és oktatási tere gazdagodott korszerű felszerelésekkel.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa a Facebook-oldalán jelentette be a lemondását.
Egy bukaresti villamoson történteknek két színházi ember is szemtanúja volt – ebből aztán monodráma született, most pedig színházi előadás formálódik belőle. A valós történet mögött azonban aktuális társadalmi jelenségre világítanak rá az alkotók.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
szóljon hozzá!