
Beszáll a pedagógusok és bizonyos diákok elektronikus-eszközvásárlásába a sepsiszentgyörgyi önkormányzat. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Folytatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azt a programját, amely révén a pedagógusok 1500 lejes támogatást igényelhetnek az online oktatáshoz szükséges számítástechnikai eszközök vásárlására. A programra azok a sepsiszentgyörgyi pedagógusok jelentkezhetnek, akik tavaly nem részesültek a támogatásban.
2021. október 08., 17:362021. október 08., 17:36
Amennyiben a vásárolt eszköz ára meghaladja az 1500 lejt, a különbözetet saját forrásból szükséges fedezni. A kérelmeket október 20-án 15 óráig lehet benyújtani, a számítógépeket, táblagépeket az igénylés elbírálását követően lehet megvásárolni, az eszközök ellenértékét pedig a számla bemutatását követően téríti meg az önkormányzat.
Ahhoz, hogy egy pedagógus támogatásban részesüljön, a 2021-2022-es tanévben aktívnak kell lennie, sepsiszentgyörgyi oktatási intézményben kell tanítania, az elmúlt 5 évben pedig országos szinten nem részesülhetett hasonló támogatásban.
A nagycsaládos kártyával rendelkező családok továbbra is igényelhetik a támogatást, amennyiben a gyermekek online oktatásban vesznek részt. Esetükben az igénylőlap és a számla leadása nincs határidőhöz kötve.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2364 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 2,97 banis (0,56 százalékos) csökkenést jelent a csütörtöki 5,2661 lejhez képest.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
szóljon hozzá!