
Folyamatosan működő párakapuk hűsítik a járókelőket Székelyudvarhelyen
Fotó: Erdély Bálint Előd
Felkészültek a nyári hőségre Székelyudvarhelyen: párakapukat helyeztek el a város négy pontján, és ha a helyzet fokozódik, akkor az utak locsolását, illetve egészségügyi pontok létesítését is tervezik.
2022. július 06., 08:472022. július 06., 08:47
Négy párakaput helyeztek üzembe Székelyudvarhelyen – közölte Zörgő Noémi, a polgármesteri hivatal szóvivője. A párakapuk száma tavaly óta nem növekedett, viszont folyamatosan működésben vannak. Ezeket a polgármesteri hivatal üzemelteti és tartja karban.
A lakók a tavalyi évhez hasonlóan a Bethlen-negyedi parkban, a II. Rákóczi Ferenc utcában, a Márton Áron és a Városháza tereken élvezhetik a hűsítő vízpermetet. A kapuk fogyasztása, egész napos működésüket tekintve, nem nagymértékű:
Ha tartós marad a 32 Celsius-fok feletti hőmérséklet – folytatta kérésünkre Zörgő Noémi –, két egészségügyi pontot is létre fognak hozni. Ezeken a helyszíneken vérnyomást mérnek és ivóvizet osztanak, amit bárki igénybe vehet.
Az utak locsolása is a tavalyi évhez hasonló módon fog történni: a közegészségügy elvárásainak megfelelően, a városi hálózatból feltöltött vízzel.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
A vakációs utalványok értékének csökkenése és a vásárlóerő csökkenése egyelőre némileg visszafogta a június 1-jei hosszú hétvégére érvényes foglalásokat.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Lakóház gyúlt ki Gyulas főutcájában hétfőn délelőtt, a lángok több épületre is átterjedtek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Elkezdődött hétfőn az óvodai beiratkozások első szakasza.
Medvék jelenlétére figyelmeztetett a Ro-Alert riasztórendszer hétfőre virradóra több udvarhelyszéki és gyergyószéki településen – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A határrendészek és a hegyimentők megmentettek vasárnap egy ukrán fiatalembert, aki a Máramarosi-havasokon keresztül lépte át a határt, és bevallása szerint egy hétig bolyongott a hegyekben.
szóljon hozzá!