
Fotó: Tompa Réka
Közösségerősítő parádéval kezdődik pénteken a 26. Szent György Napok háromnapos szabadtéri fesztiválrésze. Az idei programban ugyanakkor a fogyatékkal élők Outsider zenei fesztiválja is helyet kap.
2017. április 25., 17:052017. április 25., 17:05
A több mint háromszáz programot kínáló városünnep különböző eseményeiről számoltak be a keddi sajtótájékoztatón a szervezők. Pálffy Tibor színművész ötlete volt, hogy idén tartsanak ünnepi felvonulást, ahol a különböző helyi kisközösségek, civil és szakmai szervezetek megmutathatják „saját lovagjukat, legyőzve a sárkányt”. A parádé pénteken 19 órakor a Lábas Ház elől indul, a felvonulók megkerülik a központot, majd az új főtéren találkoznak a sárkánnyal.
„A Szent György Napok túlméretezett, a sok program között elveszett a lényeg, ezért szeretnénk a közösséget, a felelősségtudatot erősíteni, minden kisközösség felmutathatja a sajátosságait, hogy mi a szerepe a város rendszerében” – részletezte Pálffy Tibor, aki abban bízik, hogy hagyományteremtő lesz az idei parádé, amelyhez bárki szabadon csatlakozhat.
Makkay Péter református lelkész, az Írisz Ház fogyatékkal élők foglalkoztató központjának vezetője arról számolt be, hogy
Fotó: Tompa Réka
Az Outsider Music Fest rendezvényt immár hatodik alkalommal szervezi az Írisz Ház, eddig a foglalkoztató központ udvarán tartották, ám idén a városnapok részeként több alkalommal fellépnek a Moldovai Köztársaságból, Magyarországról, Hollandiából érkező és hazai együttesek, majd vasárnap a Közösségi színpadon csúcsosodik a fesztivál.
A Székely Nemzeti Múzeum kertje idén is várja a városnapozókat, a borudvarban hat standon hetvenféle bort kínálnak, illetve lesz szendvics-, csoki- és sajtsátor – számolt be Vargha Mihály, a múzeum igazgatója. Idén a kibővített múzeumkerti színpadon gyerek és felnőtt néptáncegyüttesek lépnek fel, de lesznek régizene- és dzsesszkoncertek is.
Knopp Ildikó, a városnapok szervezője elmondta, az Erzsébet Park idén gyerekvárossá alakul, nyolc civil szervezet bonyolítja le a játékos lovagi iskola próbáit. A városnapok részletes programja itt olvasható.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
Robbanótöltettel felszerelt drónt találtak hétfőn Tulcea megyében – tájékoztatott kedden a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!