
Fotó: Tuchiluș Alex
Húsz napirendi pontot vitatott meg legutóbbi ülésén Kovászna Megye Tanácsának önkormányzati képviselő-testülete: a tanácsosok többek között a nagyajtai vashíd végleges átadásáról, a megyei kórház pályázati úton való fejlesztéséről is döntöttek, ugyanakkor jóváhagyták a Háromszék Táncegyüttes névváltoztatási kérelmét.
2024. július 11., 12:342024. július 11., 12:34
2024. július 12., 16:042024. július 12., 16:04
A tanácsülés egyik kiemelt pontjaként a testület jóváhagyta a nagyajtai vashíd átadását, amelyért cserébe a községnek a híd 28 ezer lejes leltári értékét kell megtérítenie. Tamás Sándor tanácselnök emlékeztetett, hogy
A műemlék leltári értéke több mint 28 ezer lej
Fotó: Farkas Orsolya
A régi híd helyére újat építtetett a megyei tanács, akárcsak Vargyason, ahol az elnök szerint rövidesen a nagyajtai minta szerint cselekedhetnek, a jogi folyamatot ebben az ügyben is elindították. Az elnök felidézte, hogy a megyei önkormányzat az elmúlt 12 évben
A szerdai ülésen több, a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházat érintő tanácsi határozatot is elfogadtak a képviselők. Egyrészt
Az újszülöttek szűrésén fejlesztene a kórház
Fotó: Tuchiluș Alex
Továbbá a testület jóváhagyta a kórház európai uniós pályázatban való részvételét, amellyel az újszülöttek szűréséhez szükséges berendezéseket, többek között koraszülöttek ideghártya-károsodásának megelőzését szolgáló felszereléseket szerezhetnek be:
A projekt összértéke eléri a 300 ezer lejt.
A háromszéki megyei önkormányzat már korábban vásárolt hat, drogtesztelésre alkalmas Dräger DrugTest típusú analizátor- és tesztkészletet, amellyel a hatóságok munkáját segítheti. A szerdai döntés értelmében a 136 ezer lej értékű felszerelést átadták a megyei rendőrség számára.
A Gyárfás Jenő Képtár több mint tíz éve zárva tart
Fotó: Pinti Attila
A Gyárfás Jenő Képtár felújításának frissített műszaki-gazdasági mutatóit is jóváhagyták, amely szerint
A sepsiszentgyörgyi Bazár épületében elhelyezkedő galéria a Székely Nemzeti Múzeum kezelésében van, ám az több mint tíz éve zárva tart. A felújításról először 2012-ben döntött a megyei önkormányzat, de a kivitelező cég leállította a munkát, később azért harcoltak, hogy az épület visszakerüljön a megyéhez. Most úgy tűnik, sínen van a projekt, azok után, hogy az engedélyek megszerzésére is jó ideig várni kellett.
Táncszínházzá vált a Háromszék Táncegyüttes
Fotó: Kátai Jocó
Tanácsi határozatot fogadtak el továbbá a Háromszék Táncegyüttes névváltoztatásáról is, amelyet az indokolt, hogy
Ennek megfelelően a Háromszék Táncegyüttes helyett Táncszínházzá alakult. Továbbá jóváhagyták azt is, hogy az utánpótlás-neveléssel foglalkozó tevékenységet is indítsanak, így az intézményhez kerül a Százlábú ifjúsági tánccsoport.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
szóljon hozzá!