
Fotó: László Ildikó
Számos panasz érkezett a székelyudvarhelyi helyi rendőrség munkatársaihoz azért, mert a taxiszolgáltatást biztosító vállalkozások sofőrjei több esetben nem kapcsolták be a taxiórát a fuvarozás ideje alatt. A helyi rendőrség még nem vont vissza emiatt taxis engedélyeket, ám amennyiben ez a helyzet nem változik, ők is lépni fognak. Megtehetik.
2022. október 13., 20:102022. október 13., 20:10
2022. október 13., 20:202022. október 13., 20:20
Több bejelentés is érkezett az utóbbi időben, hogy a taxisofőrök a klienseik szállítása során nem kapcsoltak órát, foglalt taxi esetén pedig többször is nem a kellő fényjelzést mutatta az autó tetején lévő lámpa – nyilatkozta lapunk megkeresésére László Szabolcs, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség igazgatója.
A helyi rendőrség munkatársai az ellenőrzések során elsősorban a polgármesteri hivatal által kiállított engedélyt, a járművezető szállításhoz kibocsátott engedélyét és a taxióra helyes működtetését ellenőrzik – részletezte egy lehetséges ellenőrzés körülményeit a helyi rendőrség igazgatója.
Arra a kérdésünkre, hogy az ellenőrzések a taxiárak emelésével összefüggésben vannak-e, azt mondta, ők csak a szokványos ellenőrzéseket hajtják végre a panaszok alapján, mivel erre terjed ki a munkaköri leírásuk. Állítása szerint arról is értesültek, hogy
Eddig még nem vontak be egyetlen, a szállításhoz nélkülözhetetlen engedélyt sem, csak bírságokat szabtak ki, ám amennyiben a helyzet nem fog változni, kénytelenek lesznek ők is megtenni a szükséges lépéseket – szögezte le. A helyi rendőrség adatai szerint az ellenőrzések elkezdése óta 37 jegyzőkönyvet állítottak ki, melyek alapján a bírságok összértéke 19 800 lej. A hatályos jogszabályok szerint
– hívta fel a figyelmet a lehetséges bírságok mértékére László Szabolcs.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
szóljon hozzá!