
Díjeső a szentgyörgyi pálinkának
Fotó: Quintessence Pálinkaverseny
Harminc díjat nyert a sepsiszentgyörgyi Potio Nobilis pálinkafőző a Sanct Georgius termékcsalád pálinkáival a magyarországi Ongán a hétvégén megtartott Quintessence pálinkaversenyen.
2018. január 22., 16:152018. január 22., 16:15
2018. január 22., 16:162018. január 22., 16:16
Dezső Tibor, a pálinkárium társtulajdonosa lapunk megkeresésére elmondta, öt kategóriagyőztes (Champion) nagydíjat, illetve 11 arany-, 11 ezüst- és 3 bronzérmet kaptak,
Hajszálon múlt ugyanakkor, hogy nem nyerték el a nagydíjat, a győztes Árpád és Vadász Pálinkafőzőnek egy ezüstéremmel volt több, mint a sepsiszentgyörgyieknek.
Idén is kategóriagyőztes lett a zellerpárlatuk, Champion-díjat kapott a Potio cseresznye-, szilva-, feketeribizli-pálinkája, valamint a feketeribizli-likőr. Dezső Tibor azt mondja, különösen büszke arra, hogy a szilvapálinkájuk már évek óta díjazott, idén pedig kategóriagyőztes lett, hiszen
Az Ongai Kulturális Egyesület által szervezett Quintessence (9.) Pálinka- és Párlatversenyre idén rekordszámú nevezés érkezett: míg tavaly 1318 minta versenyzett, idén több mint 1700-at neveztek be Magyarországról, Romániából, Szerbiából és Bulgáriából. A nevezett pálinkák és párlatok 311 nevezőtől, 162 településről származtak.
A sepsiszentgyörgyi vállalkozó úgy látja, a verseny színvonala évről évre nő, magasabb a termékek minősége, ami három évvel ezelőtt aranyérmes volt, idén már csak bronzot kaphatott. Dezső Tibor különben elégedetten nyugtázta, hogy eredményesen népszerűsítette a versenyt, az erdélyi pálinkafőzők is egyre bátrabbak, idén már többen neveztek, például
ez hozzájárul az erdélyi pálinka jóhíréhez.
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Románia meghívást kapott február 19-ére Washingtonba a Béketanács első ülésére, a részvételről azonban csak az amerikai partnerekkel folytatott egyeztetések után dönt a román fél – közölte vasárnap a Facebook-oldalán államfő.
Legyen egy tér, ami biztonságos, szakmailag hiteles, tabuktól mentes, és mindenki előtt nyitva áll – ezzel az elképzeléssel vágott bele a közösségépítésbe öt erdélyi magyar pszichológus. Céljaikról, terveikről kérdeztük a MentaliTea létrehozóit.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
szóljon hozzá!