
Kiürülnek a felső tagozatos osztálytermek. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Noha Sepsiszentgyörgyön csütörtökön 1,27 ezrelékes a tizennégy napra számolt fertőzési mutató, a Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság és a Székely Mikó Kollégium vezetősége úgy döntött, hogy az iskola öt-tizenkettedik osztályos diákjai hétfőtől két hétig online tanulnak, így próbálják megelőzni egy gócpont kialakulását, megfékezni a növekvő esetszámokat.
2021. szeptember 23., 17:062021. szeptember 23., 17:06
2021. szeptember 23., 19:132021. szeptember 23., 19:13
Az új rendelkezések értelmében akkor vezetik be a távoktatást, ha egy településen az incidencia meghaladja a 6 ezreléket,
– emlékeztetett Sztakics Éva, a Székely Mikó Kollégium igazgatója. Lapunknak kifejtette, az iskolában négy osztály már online oktatásba került, és folyamatosan jelennek meg újabb és újabb esetek. Ugyanakkor
Ezért a közegészségügyi igazgatósággal úgy döntöttek, figyelembe véve, hogy túl sok a fertőzés, hétfőtől két hétre az általános iskola felső tagozata és a líceumi osztályok diákjai otthonról online vesznek részt az órákon. Nálunk sincs több eset, mint bárhol a városban, viszont mi nagyon sokat tesztelünk, ha a pedagógusoknál jelentkeznek a tünetek, azonnal tesztelnek.
Azért döntöttük így, hogy a fertőzés terjedését megállítsuk, hogy megelőzzük a gócpont kialakulását –szögezte le Sztakics Éva.
Másik ok, hogy sok a fertőzött pedagógus, nem tudják személyes jelenléttel megtartani az órákat, viszont akinek enyhülnek a tünetei, otthonról online bekapcsolódhat az oktatásba.
Sztakics Éva leszögezte, az elemi tagozatos diákok továbbra is bejárnak az iskolába, naponta hőmérővel ellenőrzik, hogy van-e lázuk.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
szóljon hozzá!