
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Több mint kétezer esetben róttak ki bírságot valamilyen szabálysértésért a sepsiszentgyörgyi helyi rendőrök 2024-ben: a csendháborítás és szabálytalan parkolás a legfőbb vétségek, amiért megfizettek a városlakók.
2025. február 13., 10:012025. február 13., 10:01
2025. február 13., 15:302025. február 13., 15:30
2024-ben legtöbbször csendháborítás miatt hívták ki a helyi rendőrség munkatársait a városlakók: 284 alkalommal kellett ez ügyben eljárniuk, legtöbbször a lakásfelújítás munkálatainak zaja zavarta a szomszédokat.
Sok esetben kaptak bejelentést a rendfenntartók azért is, mert valaki az autójával úgy parkolt le, hogy akadályozta más kihajtását a garázsból, parkolóból, de
A helyi rendőrök felügyelik a hulladékgyűjtő pontokat, a közterületen veszteglő elhagyott autókat, az építkezések törvényességét is. Tavaly 2039 esetben alkalmaztak valamilyen szankciót: 1505 esetben pénzbírságot, összesen 669 050 lej értékben, 534 esetben pedig írásbeli figyelmeztetésben részesítettek a szabálytalankodókat.
Ha valaki nem fizeti ki a bírságot, a végrehajtó fogja őt megkeresni – figyelmeztet a rendőrség.
A helyi rendőrséget hívó sepsiszentgyörgyiek hívását a diszpécserek fogadják: 2024-ben összesen 1169 alkalommal jeleztek problémákat a helybéliek. A hívások közül 18-at a 112-es, egységes segélyhívószámra továbbítottak.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
A Duna vízhozama a következő napokban másodpercenként 1400 köbméterre csökkenhet Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Megállíthatatlanul emelkedik az üzemanyagok ára, a dízel litere egyes töltőállomásokon már a 11 lejhez közelít.
Több mint 33 ezer diák iratkozott be a hétfőn kezdődő pótérettségire.
Hétfőtől csütörtökig újabb rendkívüli ülésszakot tart a parlament.
szóljon hozzá!