
Fotó: Bíró Blanka
Sepsiszentgyörgy legyen az a közepes méretű város, ahol a kisváros minden előnye mellett a nagyvárosok minden szolgáltatása elérhető – foglalta össze a „Sepsi 2030 – Gödri Ferenc városfejlesztési terv” irányelvét Antal Árpád polgármester.
2021. szeptember 22., 17:562021. szeptember 22., 17:56
Az új fejlesztési terv kidolgozását szerdán indították el, ebben a célkitűzéseket fogalmazzák meg a következő tíz esztendőre. Ilyen jellegű stratégia minden településen el kell készüljön, hiszen ez alapján lehet pályázni az európai uniós forrásokra.
A sepsiszentgyörgyi tervet Csák László a Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) sepsiszentgyörgyi közigazgatási szakának vezetője és csapata írja meg decemberig, és jövő év januárjában bocsátják közvitára. Ezzel párhuzamosan
Szeptember 22. és november 3. között konzultációt indítanak:
– mondta el Csák László a szerdai sajtóeseményen. A lakosság által megfogalmazott elvárások, ötletek, problémák és lehetőségek mentén dolgozzák ki a stratégia témaköreit. Amíg a járványügyi szabályok engedik, személyes konzultációkat is tartanak társadalmi csoportok, szakmai szervezetek, intézmények képviselőivel.
Eddig a kulturális intézmények és művelődési szervezetek vezetőivel egyeztettek. Szerdánként zajlanak majd a találkozók, tanácskoznak a vállalkozókkal, egészségügyi, oktatási szakemberekkel, hivatásos gépkocsivezetőkkel, kerékpárosokkal, gyalogosokkal, mozgássérültekkel, nemlátókkal, idősekkel-fiatalokkal, kisgyerekesekkel, tömbház- és kertes ház lakókkal, majd
Végül lakossági fórumokat is tartanak, melyeken előzetes regisztráció után, bárki részt vehet. Október 26-án minden sepsiszentgyörgyi polgár postaládájába eljuttatják a polgármester jelenlegi mandátuma első évének beszámolóját tartalmazó kiadványt, ez tartalmazza a városfejlesztésre vonatkozó kérdőívet, így minden lakos annak kitöltésével megfogalmazhatja javaslatait – összegezte Antal Árpád.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
szóljon hozzá!