
Fotó: Tega Rt.
Szép eredménnyel zárult Sepsiszentgyörgyön a legújabb üveggyűjtő-akció: június 26-27 között 687 személy összesen 48 660 kilogramm üveget adott le a Tega köztisztasági vállalat által felállított gyűjtőpontokon.
2020. június 29., 18:432020. június 29., 18:43
A szolgáltató évente két alkalommal tart üveggyűjtést Sepsiszentgyörgyön, a többi településen pedig ezeket az akciókat lomtalanítással összekötve szervezi meg.
Fotó: Tega Rt.
Máthé László a vállalat igazgatója úgy véli, a mostani eredmény annak tulajdonítható, hogy
Arra törekednek, hogy minél kevesebb üveg kerüljön a vegyes hulladékba, hiszen súlyos, sokat nyom, ugyanakkor jól újrahasznosítható, hiszen az Ilfov megyei Popești-Leordeni településen működő Green Glass dolgozza fel a begyűjtött használt üveget.
„A sörös akciónak pozitív a visszhangja, már most sokan érdeklődnek, mikor lesz a következő. Az ősz folyamán újra megszervezzük, a dátumról még nem döntöttünk” – közölte Máthé László. Hozzátette:
Fotó: Tega Rt.
A szelektív hulladékot egy zsákba gyűjtik a kertes házban lakók, abba kerül a papír, a műanyag, az üveg. Az igazgató kifejtette, az üveggyűjtés sikerén felbuzdulva fontolóra veszik, hogy a következő hónapokban bevezetik, hogy az üveget külön zsákba gyűjtsék.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerdán 5,1004 lej/euró hivatalos árfolyamot jelentett be, ez pedig az első alkalom az elmúlt egy évben, hogy az európai valuta átlépte az 5,1 lejes pszichológiai küszöböt.
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra – közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
Első házként elfogadta szerdán a szenátus azt a törvénytervezetet, amely lehetővé teszi a középiskolák számára, hogy igazgatótanácsi döntéssel betiltsák a mobiltelefonok használatát az iskolában.
Belép a román piacra a Normal dán kiskereskedelmi vállalat – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál információ alapján.
Az alkotmánybíróság szerdai döntése szerint sérti az alkotmányt az a törvénytervezet, amely szerint a romániai kluboknak a hivatalos mérkőzéseken legalább 40 százalékban hazai sportolókat kell szerepeltetniük a 2026–2027-es szezontól.
Április 29-én elhunyt Czegő Zoltán (1938–2026) költő, író, újságíró – közölte a szerző halálhírét a Magyar Írószövetség. A több elismerést kapott szerző számos verseskötete, elbeszélése, novellája, regénye és publicisztikája jelent meg.
Az alkotmánybíróság szerdán közölte, hogy helyt adott a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) beadványának és alkotmányellenesnek nyilvánította a közszolgálati televízió és rádió vezetőtanácsi tagjainak kinevezéséről szóló parlamenti határozatokat.
Nagy mennyiségű szemetet dobott ki a csíkszeredai Suta-tó mellett, ötvenezer lejes bírságot kapott érte egy helyi cég, amelyet nemrég sikerült azonosítania a Csíkszeredai Helyi Rendőrségnek.
A gyimesbükki Fejér Sándor joggal nevezhette magát a sors kegyeltjének, hiszen a csodával határos módon maradt életben a Bilibók-tetőn, s került messzi földre. Idegenből hazaküldött levelei a szülőföldszeretet szépirodalmi igényű megnyilvánulásai.
szóljon hozzá!