
Fotó: Borbély Fanni
Makettkiállításon mutatták be csütörtök este a Csíki Székely Múzeumban az Anno Domini Dendrolab és a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola építész szakos diákjai három alcsíki plébániatemplom tetőszerkezetét.
2025. január 24., 11:512025. január 24., 11:51
2025. január 24., 12:222025. január 24., 12:22
A tárlat megnyitóján Botár István régész kiemelte, hogy a Csíki-medencében olyan több száz éves építészeti örökség maradt fenn, amelynek létezéséről a közelmúltig nem volt tudomásunk.
A csíkkozmási, csíkmenasági és csíkszentgyörgyi plébániatemplomok tetőszerkezeteinek feltárásakor
Fotó: Borbély Fanni
Tóth Boglárka régész-dendrokronológus, a program társszervezője köszönetét fejezte ki a Nagy István Művészeti Középiskola építész szakos diákjainak az elvégzett munkáért, és hogy makettjeikkel lehetővé tették a tudományos kutatás által feltárt eredmények közkinccsé tételét. Ugyanakkor megjegyezte, hogy
Fotó: Borbély Fanni
Máthé Klára Krisztina építész-tanárnő a program diákok számára nyújtotta lehetőségeiről beszélt, kiemelte a csapatmunka, a tudatos hozzáállás és a szakmai felelősség elsajátításának fontosságát. A diákok részéről Mag Sarolta, Máthé Botond és Petres Dávid foglalták össze röviden a programmal kapcsolatos tapasztalataikat.
A tárlatot az érdeklődők február közepéig látogathatják.
Mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül – derül ki a munkaügyi minisztérium közvitára bocsátott tervezetéből.
A legfelsőbb bíróság hétfőn bejelentette, hogy beperelt a közigazgatási bíróságon a kormányt és a pénzügyminisztériumot a bírák és ügyészeknek megítélt bérjogosultságok 2026-ban esedékes kifizetésének elhalasztása miatt.
A benzin és a gázolaj áfájának általános csökkentése helyett egy célzott, ideiglenes és csak bizonyos árszintek átlépésekor alkalmazott intézkedés jelenti a fenntartható megoldást az üzemanyagok drágulására – véli az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Az üzemanyagár-emelkedések hatását fékezni hivatott újabb intézkedésekről tárgyaltak hétfői ülésükön a koalíciós pártok politikusai.
Összesen mintegy 2,5 millió euró névértékű hamis bankjegyet foglaltak le a román és a bolgár hatóságok a Suceava megyei „pénzgyár” ügyében indított nyomozás keretében – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Elkezdődött az A8-as autópálya Marosvásárhely–Târgu Neamț közötti, 64 kilométeres szakaszának tervezése, ami fontos lépés az Erdélyt Moldvával összekötő sztráda megépítésében – jelentette be Ciprian Șerban közlekedési miniszter hétfőn.
Országszerte változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzése szerint.
Ezer utas fordult meg a marosvásárhelyi reptéren Virágvasárnap, ez volt az első nap, amikor elindult a bázisgép és újraindultak a járatok. Mint elhangzott: a légikikötő Erdély kapuja, és a turistának meg kell mutatni a régió értékeit.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
szóljon hozzá!