
A több mint ötszáz díjazott között szerepel a kantai gimnázium 21 diákja is. A képen tanáraikkal és a jutalom átadóival
Fotó: Nagy Mózes Főgimnázium
Kovászna Megye Tanácsa idén ötszáz diáknál is többet jutalmaz, olyanokat, akik az iskolai versenyek megyei szakaszain az első, második vagy harmadik helyezést értek el, valamint azokat a pedagógusokat, akik a felkészítésükért feleltek.
2024. december 19., 14:522024. december 19., 14:52
Kovászna Megye Tanácsa idén is díjazza az olimpiákon és sportversenyeken kiváló eredményeket elért diákokat. A jutalmazási programot 2019-ben indították a megyei hatóságok a Megyei Tanfelügyelőséggel partnerségben, az elkülönített alap közel 160 000 lejt tesz ki.
Kondor Ágota alelnök és Kiss Imre főtanfelügyelő elsőként a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul Főgimnáziumban és a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Főgimnáziumban adta át a jutalmakat.
Dáni Zsuzsanna, a Nagy Mózes Gimnázium matektanára is átvehette jutalmát
Fotó: Nagy Mózes Főgimnázium
Ez utóbbi tanintézményben Molnár István, Fülöp Eszter, Haraly Henrietta, Kádár Ágnes, Jákó László Zsolt, Szász Gergely, Palkó Márton, Már Ingrid, Lakatos L. Fanni, Kovács Hunor, Nagy Róbert, Herlan Philipp-Armand, Kerezsi S. Gabriella, Gothár Gergő, Baróti F. Beáta, Bartók Szabolcs, Orbán Pál, Kosztándi F. Barbara VII–XII. osztályos tanulók, továbbá az idei végzősök közül Canea Kocsis Abigél, Canea Kocsis András és Kovács Kristóf vehette át az oklevelet, valamint a 250 lejt tartalmazó borítékot – tudtuk meg Bejan András igazgatótól.
Fotó: Nagy Mózes Főgimnázium
A kantai középiskolából Antal Loránd, Budai Edit, Budai István, Cserei Gyöngyvér, Csutak András, Dáni Zsuzsanna, Dezső Zelinda, Fehér Erika Katalin, Mészáros Ágoston, Mészáros Tünde Nagy Judit, dr. Rancz Teréz, Sólyom Zoltán, Sleghel Izabella és Tamás Anna-Mária részesült elismerésben.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan kormányfő kedden közölte, hogy egy kisebbségi kormány működésének lehetőségeiről készül egyeztetni az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának képviselőivel.
Idén februárig a személyszállításban használt üzemanyagok és kenőanyagok ára csökkenő tendenciát mutatott az Európai Unióban (EU), márciusban azonban átlagosan 12,9 százalékos növekedés volt megfigyelhető 2025 harmadik hónapjához képest.
Személyesen tárgyalt Budapesten Magyar Péter, a leendő TISZA-kormány miniszterelnöke Kelemen Hunorral, az RMDSZ elnökével – adta hírül Facebook oldalán a TISZA párt elnöke.
A magyarországi országgyűlésben mandátumot nyert mindhárom párttal fel fogja venni a kapcsolatot az Erdély Magyar Szövetség, hogy nemzetpolitikai kérdésekről tárgyalhassanak. Az RMDSZ politikájától pedig elhatárolódnak.
Tizenegy kiemelkedő személyiség részesült elismerésben az erdélyi kulturális-közösségi életet gazdagító munkájáért Kolozsváron. A díjazottak között székelyföldi gyökerekkel rendelkező, nagyra becsült művészek, néprajzkutatók, történészek szerepelnek.
Nicușor Dan államfő egyeztetésre várja a Cotroceni-palotába szerdán a koalíciós pártok vezetőit.
Többnyire sikerült párbeszéddel meggyőzni azokat a kutya- és macskatartókat is, akik nem akarták beoltatni házi kedvenceiket veszettség ellen. Két esetben viszont szankcionálni kellett Hargita megyében.
Irodájában fogadja Magyar Péter leendő miniszterelnök Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kedden. Az egyeztetésen arról tárgyalnak, hogy a Tisza-kormány milyen módon tudja segíteni az erdélyi és a partiumi magyarságot – jelentette be a Tisza Párt elnöke.
A tanügyminisztérium jóváhagyta kedden a bölcsődei és óvodai beiratkozások ütemtervét a 2026–2027-es tanévre.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.
szóljon hozzá!