
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Nagy várakozás és sok találgatás előzte meg, hogy kik lesznek a sepsiszentgyörgyi városnapok május 1-jét is magába foglaló fesztiválhétvégéjének fellépői, a szervezők pedig a szerdai sajtótájékoztatón hozták nyilvánosságra a programot.
2022. március 30., 16:002022. március 30., 16:00
Knop Ildikó programkoordinátor elmondta, éppen a május 1-je miatt okozott nehézséget, hogy az együtteseket leszervezzék, hiszen gyakorlatilag egész Európában ez lesz az első igazi „bulis hétvége”. Hozzátette:
A Főszínpad, az előző évektől eltérően nem négy, hanem öt napig „üzemel”. Szerdán este nyolc órától Építsünk hidat címmel közös koncerten lépnek fel a magyarországi Ismerős Arcok, a felvidéki Kor-Zár és az erdélyi Transylmania együttesek.
Csütörtökön kerül sor, Made in Sepsi mottóval, a sepsiszentgyörgyi zenekarok nagykoncertjére, amelynek részeként tíz zenekar, helyi projekt tagjai dolgoznak az egész estés produkción. Pénteken és szombaton – hagyományos módon – három-három koncert lesz este hat órától, fél nyolctól és fél tíztől.
A nyitóbulit a kézdivásárhelyi Ego Sum tartja, majd a rockot és heavy metalt játszó temesvári Cargo következik, az estét a Nagy Feró által vezetett Beatrice zárja. Szombaton az alaphangot az indie-pop-rockot nyomó, gyergyószentmiklósi 4S Street adja meg, majd a pop-soulba hajló, beat-rockot játszó, székesfehérvári Blahalouisiana következik, a napot pedig az alternatív rock és a funky területén alkotó, háromszoros aranylemezes Honeybeast zárja.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Vasárnap az utóbbi évek egyik legnagyobb romániai sztárja, az X Faktor bírája, Delia koncertezik, majd minden idők egyik legnagyobb magyar rockegyüttese az Edda Művek lép színpadra.
Az 1956-os emlékparkban felállított Közösségi színpadon az óvodák és iskolák gyerekcsoportjai lépnek fel. Ezek a szavalattól a néptáncig, a népdaltól a gyerekjátékokig, a zumbától a modern táncig, a zongorától a hegedűn át az akusztikus gitárig, az előadó művészet csaknem minden ágában fellépnek, de ezen a színpadon mutatják be Koncz Gergely – Magyarpalatka című lemezét, bemutatják a A Nagybetűs NŐ – Háromszéki Nők Évkönyvét, a Voces Női Karral.
Czimbalmos Kozma Csaba városmenedzser, vásárszervező elmondta, hogy a megszokottnál egy nappal hamarabb, csütörtökön kezdődő vásárra
A vásárt a városi adóhivatal épületétől a Sugás áruház felé, a Gróf Mikó Imre utca park felőli sarkáig szervezik meg. A vendéglátósok a Lábasház elé és volt Bodok szálló parkolójába a telepednek ki, a street-foodos büfékocsiknak a Szent György téren adnak helyet.
Az őstermelők a Székely Mikó Kollégium sarkától a színházig kapnak helyet, a Borudvart a Park szálló parkolójában építik fel. További részletek a rendezvény honlapján találhatók.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!