
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A háromszéki turisztikai vállalkozások forgalma a Kovászna megyei cégek forgalmának 2,52 százalékát tette ki, derül ki a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elmúlt év tevékenységét vizsgáló elemzéséből.
2022. augusztus 23., 21:122022. augusztus 23., 21:12
2022. augusztus 23., 21:152022. augusztus 23., 21:15
Édler András, a kamara elnöke szerint ezen sokat lehetne javítani, figyelembe véve a megye természeti adottságait, a kulturális örökségét, a rendezvényeket, a fociban és a kosárlabdában elért eredményeket. Megfelelő marketinggel sokkal több turistát lehetne Háromszékre vonzani, állapítja meg a kamara elnöke.
Az elemzésből kiderül, hogy a pandémia előtti 2019-es esztendőhöz viszonyítva 2020-ban volt egy visszaesés a háromszéki turizmusban, majd 2021-ben kiugrás következett a forgalom és a nyereség szempontjából is. Az ágazaton belül az utazásszervezők a forgalom szempontjából nem érték el a 2019-es év szintjét, viszont a profit esetükben is meghaladta a pandémia előtti utolsó esztendőben megvalósított nyereség mértékét. A tavalyi javuló eredményeket annak is tulajdonítják, hogy nemzetközi korlátozások bizonytalansága, a szabályok átláthatatlansága mesterségesen erősítette a belföldi turizmust.
Édler András szerint furcsa, hogy 2020-ban megnövekedett a vendéglátásban az alkalmazottak száma, holott akkor voltak a nagy lezárások. Feltételezése szerint az egyetlen elfogadható magyarázat, hogy 2020 elején, még a járvány kitörése előtt az ágazat készült a szezonra, és akiket akkor alkalmaztak, az állami támogatásokkal élve megtartottak a munkahelyükön. Az elemzés arra is rámutat, hogy
Az utazásszervező cégek megvalósításai eltörpülnek ezek mellett, ez azzal magyarázható, hogy a bevételük csak az általuk alkalmazott hozzáadott értéket tartalmazza és nem a teljes turisztikai csomagok árát.
A számok alapján kiderül, hogy a szállásadásban és az utazásszervezésben a top öt vállalkozás uralja a piacot, valamivel árnyaltabb a helyzet a vendéglátásban, ahol a piac kiegyensúlyozottabb, több kisebb, de jól menő háromszéki vállalkozás osztozik.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta az MTI kérdésére Bujdosó Andrea frakcióvezető csütörtökön.
Románia nagy részén a hét végéig kánikulára, fokozott hőterhelésre, valamint záporokra és zivatarokra figyelmeztető előrejelzés lesz érvényben – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kormány két héten belül memorandumot hagy jóvá a napokban átadandó bölcsődék személyzetének alkalmazásáról, hogy ezek az intézmények már ősztől működhessenek – jelentette ki csütörtökön az ügyvivő miniszterelnök.
Júniusban 1,269 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, 2,5 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki a kánikula miatt, amelyek szombat reggelig lesznek érvényben az ország több mint felében.
Másodfokú viharriasztás van érvényben az ország középső és keleti részére, míg a rendkívüli hőség miatt péntek reggelig vörös jelzésű riasztás van érvényben az ország nyugati megyéiben – közölte csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!