
A Dózsa György utcai zöldövezet és a létesítendő liget látványterve
Kézdivásárhely lakói január 10-ig szavazhatnak arról, hogy melyik közösségi kezdeményezést karolja fel az önkormányzat. A részvételi költségvetésbe öt tervet neveztek be, ebből három kapott zöld utat a városháza részéről, ezek közül kettő lehet nyerő.
2023. január 07., 15:022023. január 07., 15:02
A második alkalommal meghirdetett kezdeményezés célja bevonni a város lakosságát egy olyan folyamatba, amely révén a helyi költségvetés egy részének elköltéséről dönthetnek. A megvalósítás költségei és a tervek gyakorlatba ültetése a városháza feladata.
A versenyben levő tervek közül a legkevesebb szavazattal a Dózsa György utcai zöldövezet átalakítása rendelkezik, ide a pályázók egy közösségi teret szeretnének, kis színpaddal, esztétikus padokkal, dísznövényekkel, hogy feldobják a meglévő, kihasználatlan zöldövezetet. Ezt a tervet alig pár szavazattal előzi meg a Petőfi Sándor utca 35–38. szám közötti gyalogátjáró jelzőlámpával való felszerelése, ahol az indoklás szerint „naponta több száz diáknak és szülőnek kell átkelnie, ami a megnövekedett forgalom és a parkoló autók takarása miatt egyre nagyobb kihívást jelent, és egyre gyakrabban idéz elő életveszélyes pillanatokat”.
A terv megálmodói a nyujtódi művelődési ház szomszédságában lévő régi tűzoltószertárt nézték ki helyszínül. Egyébként a három projekt közül ez a legdrágább, a költségvetése 49 591 lej. A a pályázati szöveg szerint az ifiházban működhetne „a frissen szerveződött nőegylet” is, továbbá a tavaly alakult Nyujtódi Ifjúsági Szervezet (NYISZ) székhelyéül is szolgálna. A fenti összeg nagy részét elektronikai eszközökre és bútorzatra tervezik elkölteni, ugyanis az épület két nagyobb helyiségének egyikéből egy stúdiót terveznek kialakítani, ahol különféle, a fiatalságot megcélozó hanganyagokat készítenének.
Még három napig lehet szavazni, hogy a három projekt közül melyik kettőt valósítsák meg az idén, az erre szánt keretösszeg 100 ezer lej. A tervek ezen a hivatkozáson érhetők el, és itt lehet szavazni is.
A részvételi költségvetést Kézdivásárhely önkormányzata először 2020 szeptemberében indította útjára, ez a második kiadása. Eddig két tervet ültettek gyakorlatba: a Csipkerózsika Napközi Otthon udvarán egy közlekedési tanpálya létesült az ovisoknak, a 3-as számú napközi otthon környezetében parkosítottak és játszóteret alakítottak ki.
A CNSLR Frăția szakszervezeti szövetség szerint a betegszabadság első napjára járó juttatást megszüntető sürgősségi kormányrendelet sérti a munkavállalók jogait, ezért arra kérte az ombudsmant, hogy támadja meg a jogszabályt az alkotmánybíróságon.
Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség Adriana Georgescut, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerint nincs vita a kormánykoalíción belül a közigazgatási reformról, amelyet azonnal elfogadtatnak, amint lezárul a gazdaságélénkítő csomag megvitatása – nyilatkozta a tárcavezető szerdán Odobești-ben.
Mit tehetünk, amikor a táblagép és a telefon lesz a gyerekünk legjobb barátja? Hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt a digitális világ és a valódi gyerekkor között? – ezekre a kérdésekre keresi a választ Vida Ágnes pszichológus székelyföldi előadókörútján.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
szóljon hozzá!