
Fotó: Kozma Péter
Nem zárult le az év a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház számára, hiszen a koronavírus-világjárvány miatt nem is hirdettek a hagyományos értelemben vett évadot. Ennek ellenére 5 bemutatón és több mint 70 előadáson vannak túl a megszorításokkal teli időszakban.
2021. június 29., 20:072021. június 29., 20:07
Nem hirdetett színházi évadot 2020 őszén a Figura Stúdió Színház, hiszen gyakorlatilag a szigorítások kellős közepén volt az ország, mégis szerencsésnek mondhatják magukat, hiszen
A zárlat idején online előadásokat tartottak, és bár Albu István színházigazgató szerint az online tér elveszi a színház lényegét, mégis megnőtt az online kultúrafogyasztók száma.
– fogalmazott Albu István. Hozzátette a mögöttük álló hónapokból két dolgot emelne ki.
Fotó: Kozma Péter
„Azt látom, hogy mostanra a nézők már kezdenek visszatérni, mert az elején nagyon nehéz volt; a másik az, hogy a gyerekközönség is visszatérhetett. A legnagyobb élmény számomra, amikor bemutattuk a Minden egér szereti a sajtot című gyermekelőadást, másfél év után újra 175 gyerek ült a nézőtéren” – részletezte a színházigazgató.
Ősz óta a Figura Stúdió Színház 5 új bemutatót (Stop the Tempo!, Sirály, Boldogtalanok, A kommunizmus története elmebetegeknek, Minden egér szereti a sajtot), valamint – a változó járványügyi szabályozások betartásával – közel 70 élőben, közönség előtt játszott előadást tartott, ez nagy vonalakban fele a korábbi, járványmentes évadokban játszott előadások számának.
Fotó: Kozma Péter
Mindezek mellett elkezdődött a fesztiválok szezonja is, a nyár folyamán külföldi és belföldi turnék elé néz a társulat: július 17-én a magyarországi Záhonyban a S.Ö.R. című előadással, augusztus 5-én Gyulán a Tótékkal, majd augusztus végén szintén a S.Ö.R.-rel vendégszerepel Székelyudvarhelyen.
Egy év kihagyás után június 18-án újra szerepelt a Magyar Színházak 33. Kisvárdai Fesztiváljának versenyprogramjában a Figura. Füst Milán Boldogtalanok című előadását két díjjal is jutalmazta a zsűri: Kányádi Anna a legjobb női főszerepért, Albu István rendező pedig a legjobb rendezésért részesült szakmai elismerésben.
A Figura a gyergyói nyár legnagyobb eseményén is részt vesz: az első összművészeti fesztivál keretén belül, az Egyfeszten, a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárral együttműködésben a Színház- és Könyvudvarba várják az érdeklődőket.
A meteorológusok újabb figyelmeztetéseket adtak ki légköri instabilitás, megerősödő szél, viharok és jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások miatt. A riasztások pénteken és szombaton Románia 33 megyéjére érvényesek.
Három hét folyamatos drágítás után pénteken újra csökkentették a benzin és a gázolaj árát az üzemanyag-forgalmazók. A benzin 15 banival, a gázolaj 20 banival lett olcsóbb literenként.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
Több meleg- és egy szélrekord is megdőlt csütörtökön – közölte a HugaroMet Zrt. az előzetes adatok alapján Facebook-oldalán.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
szóljon hozzá!