
Vargha Fruzsina alpolgármester. A sepsiszentgyörgyi képzőművészeti képzés tudnivalóit ismertette
Fotó: Vargyasi Levente
Nem lesz nyári felvételi a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának közreműködésével induló sepsiszentgyörgyi képzőművészeti szakra. A vizsgát szeptemberben szervezik – jelentette be csütörtökön sajtótájékoztatóján Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere.
2021. június 02., 19:182021. június 02., 19:18
2021. június 04., 14:042021. június 04., 14:04
Az alpolgármester kifejtette, zajlik az akkreditációs folyamat, a tervek szerint június közepén lezárul. A napokban a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának képviselői látogatnak Sepsiszentgyörgyre, egyeztetnek a részletekről.
Hosszútávon a Sepsiszentgyörgy csíkszeredai kijáratánál épülő egyetemi központ ad majd helyet a képzőművészeti egyetemnek is, addig keresik a helyet a műtermeknek, minél művészbarátibb megoldásra törekednek, ezért a lakónegyedekben lévő, emeleti ingatlanokat elvetették.

Önálló kart hoz létre Sepsiszentgyörgyön a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, és megkezdik a magyar kormány támogatásával az egyetemi campus építését. A beruházás a város északi határában, a Sepsi Aréna szomszédságában valósul meg.
Az önkormányzat megvásárolta a Gyárfás-ház felét, ebben rendeznék be a műtermeket. Ugyanakkor jövő héten az önkormányzat aláírja a dohánygyár épületének a megvásárlásáról szóló szerződést, ennek egyik termét mobilfalakkal választják le, hogy a festő- és szobrásznövendékek ott gyakorolhassanak.
A képzőművészeti szakon vendégtanárok is oktatni fognak, de szeretnék, ha minél több helyi tanárt tudnának foglalkoztatni. A festészeti szakot Ütő Gusztáv képzőművész vezeti, a szobrászat szak koordinátorai a székelyudvarhelyi Berze Imre és a sepsiszentgyörgyi Péter Alpár szobrászművészek lesznek. Vargha Fruzsina elmondta,
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A televízió marad a legtöbbek által leginkább megbízhatónak tartott információs forrás, és a közösségi média platformjai közül a Facebook őrzi vezető pozícióját – derül ki az Expert Forum megbízásából készült közvélemény-kutatásból.
szóljon hozzá!