
Archív
Fotó: Pinti Attila
Tehermentesítik a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórházat, összehangolják a háromszéki kórházak működését. A tervre a Kovászna megyébe látogató egészségügyi miniszter is rábólintott.
2020. november 15., 18:262020. november 15., 18:26
A következőkben a sepsiszentgyörgyi kórház látja el a súlyos koronavírusos eseteket, a közepes vagy könnyű kórlefolyású eseteket átirányíthatják egyrészt a kovásznai szívkórházba, másrészt a kézdivásárhelyi és baróti városi kórházakba.
Az elmúlt hónapban megkétszerezték a megyei kórházban az intenzív terápiás ágyak számát, szükség esetén tovább tudják növelni a kapacitást, hiszen gépeik vannak, szakszemélyzetre lenne még szükség – ismertette a helyzetet Tamás Sándor, a kórházat fenntartó Kovászna megyei önkormányzat elnöke. Hamarosan negyvenöt új állást hirdetnek meg, orvost, asszisztenst és kisegítő személyzetet is vennének fel.
András-Nagy Róbert, a megyei sürgősségi kórház menedzsere elmondta, megfeszített tempóban dolgoznak már hónapok óta, a tevékenység megduplázódott a járvány előtti időszakhoz képest. Emlékeztetett, nem volt jó döntés, hogy a kórház hónapokig csak koronavírusos betegeket fogadhatott, ezért fontos, hogy most már nem csak Covid-háttérkórházként dolgozhatnak.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás