
Fotó: Villám Önkéntes Tűzoltó Egyesület / Facebook
Téglajegyekkel vásárolta meg a székelykeresztúri Villám Önkéntes Tűzoltó Egyesület az egység székhelyének épületét, amelyet az elkövetkezőkben korszerű bázissá alakítanak át. A felújítást szintén adományokból végeznék el.
2017. április 23., 19:552017. április 23., 19:55
Az év elején tíz, ötven, száz, kétszáz, ötszáz és ezer lejes értékben bocsátott ki téglajegyeket a székelykeresztúri Villám Önkéntes Tűzoltó Egyesület azért, hogy régi tervét megvalósíthassa, azaz a téglajegyekből összegyűlt pénzzel megvásárolja és átalakítsa az egység szertárát (korábban a vételárnak csak felét tudta kifizetni).
Az ötletet testvéregyesületük, a Kaposvári Önkéntes Tűzoltó és Életmentő Egyesület (KÖTÉL) adta, ők ötszáz felajánlásból 16 millió forintot gyűjtöttek össze szertáruk átalakítására és fejlesztésére. Az eddigi adományokból a keresztúri önkéntes tűzoltók
A téglajegyek eladása nem zárul le, hiszen az épület felújítására és átalakítására is gyűjtenek. Az elkövetkezőkben a tetőcserét, a nyílászárók cseréjét, a fűtésrendszer kialakítását, az épület szigetelését, a gyűlésterem és a mosdó kialakítását, valamint a garázs modernizálását valósítanák meg a támogatásokból.
A székelykeresztúri adakozók az önkéntes tűzoltóktól vehetik meg a téglajegyeket, de az egyesület Facebook-oldalán, illetve a villam.fulger@freemail.hu e-mail-címen is lehet jelentkezni. Banki utalással is vásárolható téglajegy (számlaszám: RO12OTPV260000359573RO02; név: Asociația Pompierilor Voluntari Villam – Fulger; SWIFT-kód: OTPVROBU).
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Románia meghívást kapott február 19-ére Washingtonba a Béketanács első ülésére, a részvételről azonban csak az amerikai partnerekkel folytatott egyeztetések után dönt a román fél – közölte vasárnap a Facebook-oldalán államfő.
Legyen egy tér, ami biztonságos, szakmailag hiteles, tabuktól mentes, és mindenki előtt nyitva áll – ezzel az elképzeléssel vágott bele a közösségépítésbe öt erdélyi magyar pszichológus. Céljaikról, terveikről kérdeztük a MentaliTea létrehozóit.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
szóljon hozzá!