
A sepsiszentgyörgyi kórház. Lehet adományozni
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Intézmények, cégek, civil szervezetek és magánszemélyek fogtak össze a Kovászna megyei kórházak támogatása érdekében, adományokkal segítik a koronavírus-járvány idején a szakszerű betegellátást.
2020. március 26., 20:492020. március 26., 20:49
A kórházakban naponta több száz beteget vizsgálnak meg, a források végesek, ezért szükség van az együttműködésre. Az elmúlt napokban több felajánlás érkezett: az Electrica Rt. hatezer eurót adományoz a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórháznak, a pénzt a fertőző betegségek épületében lévő oxigénhálózat bővítésére és kapacitásának a növelésére fordítják.
Józsa Csaba, a villamossági vállalat Kovászna megyei kirendeltségének igazgatója elmondta, a dél-erdélyi energiaszolgáltató vállalat Kovászna, Hargita, Maros, Brassó, Szeben és Fehér megye megyei kórházainak egyenként hatezer eurós támogatást nyújt a mostani krízishelyzetben.
Tubak Levente kézdivásárhelyi vállalkozó 50–50 liter fertőtlenítőszert adományozott a kézdivásárhelyi municípiumi kórháznak és a baróti városi kórháznak.
A torjai Nyáguly Sándor vállalkozó két Ozone-generátort adományozott a kézdivásárhelyi kórháznak és a mentőszolgálatnak. Az árammal működő, hordozható gépezet felületek, épületek, vagy akár mentők fertőtlenítésére alkalmas.
A rétyi fafeldolgozó vállalat ötezer euró értékben vásárolt védőruházatot és felszerelést a Kovászna Megyei Népegészségügyi Igazgatóság munkatársai számára.
Magánszemélyek is megmozdultak, védőmaszkokat varrnak, védőkesztyűket ajánlanak fel. A három kórház a következő számlaszámokra fogad adományokat:
FUNDATIA SPITALICEASCA SZENT GYORGY
BANCA COMERCIALA ROMANA SA
IBAN ROL RO70RNCB0124038013600001
IBAN HUF RO21RNCB0124038013600010
IBAN EUR RO48RNCB0124038013600009
Cod SWIFT: RNCB RO BU, adószám (cod fiscal): 8307311
ASOCIAŢIA DE SPRIJIN TREI SCAUNE PENTRU SĂNĂTATE
EUR RO23BTRLEURCRT0334678801
HUF RO36BTRLHUFCRT0334678801
RON RO46BTRLRONCRT0334678802
RON RO73BTRLRONCRT0334678801
USD RO27BTRLUSDCRT0334678801
Cod SWIFT: BTRLRO22, Banca Transilvania; adószám (cod fiscal): 36062500.
FUNDATIA PENTRU O POPULATIE SANATOASA DR. SIMONFY SAMUEL
OTP BANK ROMANIA SA
IBAN RON RO85OTPV300000244854RO01
IBAN EUR RO42OTPV300000244854EU01
Adószám (cod fiscal): 7261259
A Salvatore Egyesület a Kovászna Megyei Mentőszolgálat munkatársainak szükséges védőmaszk beszerzésére gyűjt adományokat. Az egyesület megrendelésére egy helyi start up cég száz plexi védőmaszk gyártását kezdte el. A 3D-s nyomtatással készülő maszk előállítási ára 20 lej, ám az adományok függvényében még továbbiakat készítenek. Adományokat a következő számlaszámra várnak:
BRD Bank, számlaszám (IBAN):
RO20 BRDE 150S V285 2209 1500
Megjegyzésbe kérik beírni: adomány/donație.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!