
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Orvvadászat és a fegyvertartási szabályok megszegésének gyanújával nyomoz a Kovászna megyei rendőrség ügyészi felügyelettel három férfi ellen.
2021. szeptember 26., 19:422021. szeptember 26., 19:42
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szombati tájékoztatás szerint szeptember 19-én este a rendőrök és a Bodoki Vadászegyesület képviselői a Dálnok község melletti erdőben egy terepjárót találtak, amelyben három férfi tartózkodott. A férfiak a hatóságiakat meglátva megpróbáltak elmenekülni, a rendőrök azonban üldözőbe vették őket. Az üldözés folyamán a terepjáróból kidobtak egy vadászpuskát, majd továbbhajtottak. Néhány órával később, éjszaka folyamán a rendőrök azonosították a három férfit, bekísérték őket kihallgatásra, egyiküket őrizetbe vették. A nyomozás során kiderült, hogy két férfi vadászként rendelkezett fegyvertartási engedéllyel, viszont vadászatra nem volt engedélyük a területet gondnokától. A lőfegyvert, a hozzá tartozó töltényeket, egy lámpást és a terepjárót lefoglalták, a kivizsgálás folytatódik.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!