
A gyanúsított pedagógust az eset után nem sokkal őrizetbe vették
Fotó: Pál Árpád
A tanára által bántalmazott 12 éves gyerek háromnapos orvosi ellátásra szorul – tájékoztatott a kézdivásárhelyi ügyészség. A vádhatóság közleménye szerint a 12 éves diák múlt pénteken kórházba került, miután állítása szerint a tanára megverte.
2022. október 12., 16:352022. október 12., 16:35
2022. október 12., 17:342022. október 12., 17:34
Az igazságügyi orvosszakértő megállapította, hogy a sérülései 3–4 napos ellátást igényelnek.

Diákok bántalmazása miatt indult eljárás egy tanár ellen Kovászna megyében, a gyanú szerint a férfi tanítási időben több diákot is megütött az oktatási intézmény tanulói közül.
A Kovászna Megyei Diáktanács képviselői úgy tudják, az incidens egy torjai iskolában történt. A vádhatóság azután kezdeményezte az eljárást, hogy egy egészségügyi intézménytől érkezett bejelentés, miszerint
A nyomozás során kiderült, hogy a pedagógus másik három diákot is megütött. A 39 éves gyanúsított ellen négy kiskorú bántalmazásának gyanújával indítottak eljárást. Mint arról beszámoltunk, a tanárt szombaton huszonnégy órára őrizetbe vették.
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
4 hozzászólás