
Érdemes újra megpróbálkozni az érettségivel. Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Országos első helyen áll Kovászna megye a pótérettségin, az óvások után 36,95 százalékos a sikeresen vizsgázók aránya. Kiss Imre főtanfelügyelő elmondta, első ízben sikerült a vegyes tannyelvű Háromszéknek megelőznie a román megyéket.
2017. szeptember 07., 21:202017. szeptember 07., 21:20
2017. szeptember 07., 21:232017. szeptember 07., 21:23
Az összesítésből kiderült, a magyar tagozatos diákok javítottak az eredményen, hiszen 41,23 százalékuk szerezte meg a pótérettségin az oklevelet, míg román tagozaton 22,39 százalékos az átmenési arány. Úgy értékeli, a nyár végi vizsgán román nyelv és irodalomból sikerült kimagasló eredményt elérni, hiszen első nekifutásra 146 diák bukott meg románból.
– mondta Kiss Imre. A statisztikákból az is kiderül, hogy a korábbi generációk is országos első helyen végeztek, akik tavaly, vagy a korábbi években buktak el, ezúttal kimagaslóan jól teljesítettek. Ez
A főtanfelügyelő szerint ugyanakkor méltánytalan, ahogy országos szinten rangsorolják a megyék érettségi eredményeit, hiszen a magyar diákok soha nem tudnak olyan átlagot elérni román nyelv és irodalomból, mint akiknek a román az anyanyelve.
Kiss Imre úgy véli, külön kellene elemezni az erdélyi, vegyes tannyelvű megyék eredményeit, de erre eddig nem került sor.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
szóljon hozzá!