
Sepsiszentgyörgy Zöld városként lett elismert
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Zöld Város-díjat kapott Sepsiszentgyörgy a szeptember 4-10. között megrendezett brassói Zöld Városok Fórumán. A háromszéki megyeszékhelyet a körforgásos gazdaság és hulladékgazdálkodás kategóriában díjazták.
2023. szeptember 13., 18:302023. szeptember 13., 18:30
2023. szeptember 13., 22:002023. szeptember 13., 22:00
Az egyhetes rendezvénysorozat legfőbb eseménye egy háromnapos konferencia volt, amelyen európai és romániai városok polgármesterei, a környezetbarát közpolitikák szakértői tartottak előadásokat a meghívottaknak, elsősorban az adminisztrációból érkező köztisztviselőknek, de e tevékenységi területen aktív civil szervezeteknek és vállalkozóknak is. Ezen az eseményen tartották meg a díjkiosztót is.
A Zöld Városok Fóruma a Romániai Municípiumok Szövetségével (RMSZ) partnerségben indítványozta azon városok díjazását, amelyek erőfeszítéseket tettek a környezetre gyakorolt negatív hatások csökkentése és a fenntarthatóság érdekében. Brassó, a fórum házigazdájaként, illetve Kolozsvár, mint az RMSZ elnöki tisztségét betöltő város nem vettek részt a versenyben. Ebben hat kategóriában nevezhettek azok a municípiumok, amelyek stratégiát dolgoztak ki és alkalmaztak a következő célkitűzések elérése, fejlesztése érdekében:
fenntartható tömegközlekedés,
kerékpáros közlekedés,
körforgásos gazdaság és hulladékgazdálkodás,
zöldenergia használata,
fenntartható urbánus környezet,
városi parkok, erdők kialakítása.
Tóth-Birtan Csaba alpolgármester a díjjal. A köztisztasági vállalat korábbi igazgatójaként is sokat tett a helyes hulladékgazdálkodás és a város tisztasága érdekében.
Fotó: Antal Árpád/Facebook
A bukaresti egyetemek rektoraiból álló zsűri döntése alapján
Az oklevelet Tóth-Birtan Csaba alpolgármester vette át.
Az esemény kapcsán Antal Árpád polgármester közösségi oldalán fejezte ki örömét és büszkeségét, és köszönetet mondott a Tega köztisztasági vállalatnak és a város minden lakójának, akik a környezet tisztaságáért tesznek nap mint nap.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!