
Komoly munkálatok folytak a közösségi háznál, átadása az őszi fesztiválon lesz. Archív
Fotó: Baricz Tamás Imola
A Gyergyószentmiklósi Örmény Katolikus Egyesület idén három program megszervezését tűzte ki célul, amelyek az ifjúság fejlődését, Gyergyószentmiklós és Hargita megye fejlesztését, valamint a megye nemzetközi kapcsolatainak építését teszik lehetővé.
2017. augusztus 07., 19:082017. augusztus 07., 19:08
2017. augusztus 07., 19:152017. augusztus 07., 19:15
Az egyik legfontosabb program az egyesület számára a vezetőképző, amelyet negyedszerre tartanak meg, ennek résztvevői magyarországi, gyergyószentmiklósi vagy Erdély más településeiről érkező, 9–12. osztályos fiatalok lesznek.
Az augusztus 9. és 14. között szervezett rendezvény fő célja, hogy bebizonyítsa,
Mindezt példákkal szeretnék alátámasztani, ezért mutatnak be olyan személyeket, akik több területen értek el eredményeket, hozzájárultak a megye és a települések fejlődéséhez, politikai vagy gazdasági szerepkört vállaltak. A fiatalok találkoznak környékünk több polgármesterével, a Gyergyói Szemle szerkesztőivel vagy Gyergyószentmiklós városmenedzserével is. Különböző intézmények meglátogatását is tervezik a szervezők, mint például a borszéki borvíztöltődét, pékségeket, a gyergyói kórházat. A programban részt vevő diákok megtanulhatnak önéletrajzot, valamint pályázatot írni és elszámolni, amelyben Dániel Botond egyetemi tanársegéd lesz segítségükre.
Kulcsár László, az Örmény Katolikus Egyesület elnöke szerint az idő igazolni fogja a program eredményességét, és azok a gyerekek, akik évről évre részt vesznek benne, fokozatosan fejlődnek.
A közösségi házba várják az érdeklődőket minden szombaton 16 órától. Különböző programokon vehetnek részt, mint például üvegfestés, bőrdíszművesség, fafaragás, kerítésfestés, sütés-főzés vagy éppen beszélgetés. A tavalyi években részt vettek ebben például a Szent Anna Otthon lakói is.
és ekkor látnak vendégül egy örményországi küldöttséget is, amelynek tagjai Gyergyószentmiklós testvérvárosának, Alaverdinek a polgármestere, a város egyik képviselője, valamint Szimonján Anahit, aki a magyar-örmény kapcsolatok felelőse Örményországban, és aki a testvérkapcsolat kulturális, technikai és gazdasági hátteréért felelős. Testvérkapcsolat alakul ki Lorj tartomány és Hargita megye között, ezért
A küldöttség Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen gyárlátogatásokon és találkozókon vesz majd részt a környék üzletembereivel, de turisztikai látványosságokat is megtekintenek. A legfőbb cél az, hogy politikai döntések mellett reálgazdasági eredmények szülessenek, és az európai uniós piacon kívül újakat is behozzanak, mint az ázsiai illetve az afrikai piac, amelyeknek politikai hátterét szeretnék megvalósítani – mondta el Kulcsár László.
A Kisboldogasszony napja köré szerveződő, szeptember 8–10-ei Örmény Fesztiválon mindemellett két örmény musical előadásra, hurutfesztiválra is számíthatunk.
Costea Andrea
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
Összesen 148 alkalommal adtak ki Ro-Alert riasztás Hargita megyében az idei év eddigi részében, mert medvék jelentek meg lakott területeken, veszélyeztetve az emberek biztonságát. A legtöbb riasztást Zetelakán regisztrálták.
Több utcában is zajlanak a felújítási munkálatok Székelyudvarhelyen a nagy mobilitási projekt részeként, ami igencsak megnehezíti az autós közlekedést, ezért rákérdeztünk a városházán, hogy milyen munkálatok zajlanak és mire kell még számítani.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
szóljon hozzá!