
Komoly munkálatok folytak a közösségi háznál, átadása az őszi fesztiválon lesz. Archív
Fotó: Baricz Tamás Imola
A Gyergyószentmiklósi Örmény Katolikus Egyesület idén három program megszervezését tűzte ki célul, amelyek az ifjúság fejlődését, Gyergyószentmiklós és Hargita megye fejlesztését, valamint a megye nemzetközi kapcsolatainak építését teszik lehetővé.
2017. augusztus 07., 19:082017. augusztus 07., 19:08
2017. augusztus 07., 19:152017. augusztus 07., 19:15
Az egyik legfontosabb program az egyesület számára a vezetőképző, amelyet negyedszerre tartanak meg, ennek résztvevői magyarországi, gyergyószentmiklósi vagy Erdély más településeiről érkező, 9–12. osztályos fiatalok lesznek.
Az augusztus 9. és 14. között szervezett rendezvény fő célja, hogy bebizonyítsa,
Mindezt példákkal szeretnék alátámasztani, ezért mutatnak be olyan személyeket, akik több területen értek el eredményeket, hozzájárultak a megye és a települések fejlődéséhez, politikai vagy gazdasági szerepkört vállaltak. A fiatalok találkoznak környékünk több polgármesterével, a Gyergyói Szemle szerkesztőivel vagy Gyergyószentmiklós városmenedzserével is. Különböző intézmények meglátogatását is tervezik a szervezők, mint például a borszéki borvíztöltődét, pékségeket, a gyergyói kórházat. A programban részt vevő diákok megtanulhatnak önéletrajzot, valamint pályázatot írni és elszámolni, amelyben Dániel Botond egyetemi tanársegéd lesz segítségükre.
Kulcsár László, az Örmény Katolikus Egyesület elnöke szerint az idő igazolni fogja a program eredményességét, és azok a gyerekek, akik évről évre részt vesznek benne, fokozatosan fejlődnek.
A közösségi házba várják az érdeklődőket minden szombaton 16 órától. Különböző programokon vehetnek részt, mint például üvegfestés, bőrdíszművesség, fafaragás, kerítésfestés, sütés-főzés vagy éppen beszélgetés. A tavalyi években részt vettek ebben például a Szent Anna Otthon lakói is.
és ekkor látnak vendégül egy örményországi küldöttséget is, amelynek tagjai Gyergyószentmiklós testvérvárosának, Alaverdinek a polgármestere, a város egyik képviselője, valamint Szimonján Anahit, aki a magyar-örmény kapcsolatok felelőse Örményországban, és aki a testvérkapcsolat kulturális, technikai és gazdasági hátteréért felelős. Testvérkapcsolat alakul ki Lorj tartomány és Hargita megye között, ezért
A küldöttség Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen gyárlátogatásokon és találkozókon vesz majd részt a környék üzletembereivel, de turisztikai látványosságokat is megtekintenek. A legfőbb cél az, hogy politikai döntések mellett reálgazdasági eredmények szülessenek, és az európai uniós piacon kívül újakat is behozzanak, mint az ázsiai illetve az afrikai piac, amelyeknek politikai hátterét szeretnék megvalósítani – mondta el Kulcsár László.
A Kisboldogasszony napja köré szerveződő, szeptember 8–10-ei Örmény Fesztiválon mindemellett két örmény musical előadásra, hurutfesztiválra is számíthatunk.
Costea Andrea
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!