
Komoly munkálatok folytak a közösségi háznál, átadása az őszi fesztiválon lesz. Archív
Fotó: Baricz Tamás Imola
A Gyergyószentmiklósi Örmény Katolikus Egyesület idén három program megszervezését tűzte ki célul, amelyek az ifjúság fejlődését, Gyergyószentmiklós és Hargita megye fejlesztését, valamint a megye nemzetközi kapcsolatainak építését teszik lehetővé.
2017. augusztus 07., 19:082017. augusztus 07., 19:08
2017. augusztus 07., 19:152017. augusztus 07., 19:15
Az egyik legfontosabb program az egyesület számára a vezetőképző, amelyet negyedszerre tartanak meg, ennek résztvevői magyarországi, gyergyószentmiklósi vagy Erdély más településeiről érkező, 9–12. osztályos fiatalok lesznek.
Az augusztus 9. és 14. között szervezett rendezvény fő célja, hogy bebizonyítsa,
Mindezt példákkal szeretnék alátámasztani, ezért mutatnak be olyan személyeket, akik több területen értek el eredményeket, hozzájárultak a megye és a települések fejlődéséhez, politikai vagy gazdasági szerepkört vállaltak. A fiatalok találkoznak környékünk több polgármesterével, a Gyergyói Szemle szerkesztőivel vagy Gyergyószentmiklós városmenedzserével is. Különböző intézmények meglátogatását is tervezik a szervezők, mint például a borszéki borvíztöltődét, pékségeket, a gyergyói kórházat. A programban részt vevő diákok megtanulhatnak önéletrajzot, valamint pályázatot írni és elszámolni, amelyben Dániel Botond egyetemi tanársegéd lesz segítségükre.
Kulcsár László, az Örmény Katolikus Egyesület elnöke szerint az idő igazolni fogja a program eredményességét, és azok a gyerekek, akik évről évre részt vesznek benne, fokozatosan fejlődnek.
A közösségi házba várják az érdeklődőket minden szombaton 16 órától. Különböző programokon vehetnek részt, mint például üvegfestés, bőrdíszművesség, fafaragás, kerítésfestés, sütés-főzés vagy éppen beszélgetés. A tavalyi években részt vettek ebben például a Szent Anna Otthon lakói is.
és ekkor látnak vendégül egy örményországi küldöttséget is, amelynek tagjai Gyergyószentmiklós testvérvárosának, Alaverdinek a polgármestere, a város egyik képviselője, valamint Szimonján Anahit, aki a magyar-örmény kapcsolatok felelőse Örményországban, és aki a testvérkapcsolat kulturális, technikai és gazdasági hátteréért felelős. Testvérkapcsolat alakul ki Lorj tartomány és Hargita megye között, ezért
A küldöttség Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen gyárlátogatásokon és találkozókon vesz majd részt a környék üzletembereivel, de turisztikai látványosságokat is megtekintenek. A legfőbb cél az, hogy politikai döntések mellett reálgazdasági eredmények szülessenek, és az európai uniós piacon kívül újakat is behozzanak, mint az ázsiai illetve az afrikai piac, amelyeknek politikai hátterét szeretnék megvalósítani – mondta el Kulcsár László.
A Kisboldogasszony napja köré szerveződő, szeptember 8–10-ei Örmény Fesztiválon mindemellett két örmény musical előadásra, hurutfesztiválra is számíthatunk.
Costea Andrea
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!