
Komoly munkálatok folytak a közösségi háznál, átadása az őszi fesztiválon lesz. Archív
Fotó: Baricz Tamás Imola
A Gyergyószentmiklósi Örmény Katolikus Egyesület idén három program megszervezését tűzte ki célul, amelyek az ifjúság fejlődését, Gyergyószentmiklós és Hargita megye fejlesztését, valamint a megye nemzetközi kapcsolatainak építését teszik lehetővé.
2017. augusztus 07., 19:082017. augusztus 07., 19:08
2017. augusztus 07., 19:152017. augusztus 07., 19:15
Az egyik legfontosabb program az egyesület számára a vezetőképző, amelyet negyedszerre tartanak meg, ennek résztvevői magyarországi, gyergyószentmiklósi vagy Erdély más településeiről érkező, 9–12. osztályos fiatalok lesznek.
Az augusztus 9. és 14. között szervezett rendezvény fő célja, hogy bebizonyítsa,
Mindezt példákkal szeretnék alátámasztani, ezért mutatnak be olyan személyeket, akik több területen értek el eredményeket, hozzájárultak a megye és a települések fejlődéséhez, politikai vagy gazdasági szerepkört vállaltak. A fiatalok találkoznak környékünk több polgármesterével, a Gyergyói Szemle szerkesztőivel vagy Gyergyószentmiklós városmenedzserével is. Különböző intézmények meglátogatását is tervezik a szervezők, mint például a borszéki borvíztöltődét, pékségeket, a gyergyói kórházat. A programban részt vevő diákok megtanulhatnak önéletrajzot, valamint pályázatot írni és elszámolni, amelyben Dániel Botond egyetemi tanársegéd lesz segítségükre.
Kulcsár László, az Örmény Katolikus Egyesület elnöke szerint az idő igazolni fogja a program eredményességét, és azok a gyerekek, akik évről évre részt vesznek benne, fokozatosan fejlődnek.
A közösségi házba várják az érdeklődőket minden szombaton 16 órától. Különböző programokon vehetnek részt, mint például üvegfestés, bőrdíszművesség, fafaragás, kerítésfestés, sütés-főzés vagy éppen beszélgetés. A tavalyi években részt vettek ebben például a Szent Anna Otthon lakói is.
és ekkor látnak vendégül egy örményországi küldöttséget is, amelynek tagjai Gyergyószentmiklós testvérvárosának, Alaverdinek a polgármestere, a város egyik képviselője, valamint Szimonján Anahit, aki a magyar-örmény kapcsolatok felelőse Örményországban, és aki a testvérkapcsolat kulturális, technikai és gazdasági hátteréért felelős. Testvérkapcsolat alakul ki Lorj tartomány és Hargita megye között, ezért
A küldöttség Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen gyárlátogatásokon és találkozókon vesz majd részt a környék üzletembereivel, de turisztikai látványosságokat is megtekintenek. A legfőbb cél az, hogy politikai döntések mellett reálgazdasági eredmények szülessenek, és az európai uniós piacon kívül újakat is behozzanak, mint az ázsiai illetve az afrikai piac, amelyeknek politikai hátterét szeretnék megvalósítani – mondta el Kulcsár László.
A Kisboldogasszony napja köré szerveződő, szeptember 8–10-ei Örmény Fesztiválon mindemellett két örmény musical előadásra, hurutfesztiválra is számíthatunk.
Costea Andrea
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!