
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 23 éves fiatalembert, akit azzal gyanúsítanak, hogy január 31-én elgázolt egy gyalogost, majd elhagyta a baleset helyszínét, tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
2020. február 11., 18:332020. február 11., 18:33
A baleset Kézdivásárhelyen a Gyár utcában történt január 31-én, a rendőrséget reggel 7 órakor riasztották. A 37 éves áldozat szabályosan, a kijelölt gyalogátjárón kelt át az úttesten, amikor az arra haladó gépkocsi elgázolta.
Az áldozat nem látta a gázoló gépkocsi rendszámát, leírást sem tudott adni a járműről. A rendőrök a közlemény szerint „sajátos módszerekkel” utólag azonosították a gyanúsítottat, a 23 éves fiatalembert őrizetbe vették, a bíróság dönt a továbbiakban a sorsáról.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
Meghaladta a literenkénti 9 lejt a standard gázolaj ára, standard benzint pedig már csak 8,5 lej fölötti összegért tankolhatunk a Rompetrol és az OMV töltőállomásokon Székelyföldön, miután pénteken újabb 9 banival emelkedett az üzemanyagok ára Romániában.
A tavaly februári 9,62 százalékról idén februárban 9,31 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány intézkedéseket fontolgat az üzemanyagárak emelkedésének mérséklésére, ha a közel-keleti konfliktus miatt a drágulás a következő időszakban is folytatódik.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
Jóváhagyta csütörtök esti rendkívüli ülésén a Bolojan-kabinet a 2026-os állami költségvetés tervezetét, amelyet a parlament elé terjesztenek.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
szóljon hozzá!