
Óriásbolha, szúbogár és öt méter nagyságú skorpió is megtekinthető lesz a Szejkefürdői erdőben
Fotó: Erdély Bálint Előd
Óriásrovarok, poloska, ormányosbogár és repülni készülő mozgó darázs is lesz kiállítva a szejkefürdői erdőbe tervezett óriásbogárparkban. A Székelyföldi Legendáriumának csapata jelenleg a bogarak gyártásán és festésén dolgozik, de amint megjönnek a szükséges engedélyek nekilátnak a park kivitelezéséhez.
2022. szeptember 13., 22:262022. szeptember 13., 22:26
Még nem lehet tudni, hogy mekkora területen fog létesülni a park, hiszen nem tudni még, hogy mekkora terület felhasználását hagyják jóvá az erdőből – közölte lapunknak Fazakas Szabolcs, a Mini Erdély Park és a bogárpark ötletgazdája. Mint mondta, még Bukarestből várják az engedélyeztetést, ám ahogy megérkezik a jóváhagyás, nekilátnak a park kivitelezésének.
A Székelyföldi Legendárium közel két hektáros területet vásárolt meg a Szejkefürdővel szemben található erdőségből az óriásbogarak elhelyezéséhez – tudtuk meg Mihály Alpár projektfelelőstől. A területen a kiállítandó alkotások műholdas koordinátáit már felmérték és rögzítették. A projektfelelőstől azt is megtudtuk, hogy
A fajok pontos behatárolásában és kinézetük kivitelezésében egy rovarszakértő szaktudását is igénybe vették – tette hozzá Mihály, aki szerint a parkban majd különválasztják a hazai és az idegen rovarállományt.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A park tartalmát tekintve az eddigi tervek szerint 60 nyomtatott, merev és 18 mozgó rovarból fog állni a kiállítás. A nyomtatott darabok gyártása a Székelyföldi Legendárium stúdiójában jelenleg is zajlik – jegyezte meg Fazakas Szabolcs.
Fotó: Erdély Bálint Előd
„A legyártott elemekből Márton Ede építi össze a teljes rovaralakokat a szejkefürdői műhelyben, majd a gittelést és alapozást követően Márton Zoltán alkotó szombatfalvi műhelyében nyerik el az ízeltlábúak a végleges alakjukat” – részletezte a folyamatot Fazakas.
A Székelyföldi Legendárium csapata reméli, hogy tavasszal elkezdhetik a munkálatokat, a bogárparkhoz ugyanis több szükséges elem – a háromnyelvű ismertetőtáblák és útmutatók – is elkészültek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Amint a szükséges erdészeti engedélyeket kibocsájtják el is kezdik a park megvalósításához szükséges munkálatokat.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
szóljon hozzá!