
Szakmailag fejlődni még ünnepen is lehet, ez a Diakónia felfogása
Fotó: Bodor Tünde
Telt házzal ünnepelte meg Sepsiszentgyörgyön a Diakónia Keresztyén Alapítvány Idősgondozó Szolgálata az Ápolók nemzetközi napját: a kis szakmai konferenciával egybekötött ünnepségen részt vettek az alapítvány által foglalkoztatott ápolók, pszichológusok, szociális munkások, adminisztratív munkatársak, valamint a különböző szervezetek és intézmények meghívott képviselői.
2024. május 10., 20:452024. május 10., 20:45
Tóth Anna, az alapítvány vezetője bevezetőként ismertette a krími háborúban szolgálatot teljesítő Florence Nightingale ápolónő életrajzát. Az ő születésnapjához, május 12-hez kötődik az ápolók világnapja, ám mivel e dátum vasárnapra esik, az alapítvány a pénteki munkanapra időzítette az eseményt. A szakma úttőrőjének, az első ápolónőképző alapítójának, a multidiszciplináris, emberközpontú gyógyászat képviselőjének számtalan érdemét nehéz felsorolni, de az ő iránymutatása ma is aktuális:
Tóth Anna viszont kiemelte, hogy a segítő szakmát gyakorlóknak szükségük van arra is, hogy önmagukra is gondoljanak, önmagukkal is foglalkozzanak. Ezért is szervezték meg az Ápolók napját, melyhez megpályázták és megnyerték a Kovászna megyei önkormányzat támogatását is.
Tóth Anna örömmel üdvözölte a szép számmal megjelent munkatársakat és vendégeket
Fotó: Bodor Tünde
A töltekezést szolgálva az ünnepi program egy szakmai előadást is magába foglalt, Roth Levente mentálhigiénés szakember, református lelkész az erőszakmentes kommunikáció témáját taglalta. Mint részletezte, az erőszakmentes kommunikáció alapelveinek kidolgozása Marshall B. Rosenberg nevéhez fűződik, olykor „zsiráfbeszédnek” is nevezik, mert a zsiráf erős, de szelíd, és a legnagyobb szíve van az állatvilágban. Nagyon időszerű témáról van szó, mely
Haszna miatt azonban érdemes energiát belefektetni, hiszen megtanít magunkhoz és másokhoz kapcsolódni, érzéseinket, az azok mögött megbúvó szükségleteiket beazonosítani és pozitív módon megfogalmazott, konkrét és teljesíthető kérést intézni a másik felé. Ezt a kommunikációs módot a jelenlevőknek alkalmuk adódott a gyakorlatban is felismerni, azonosítani, ehhez feladatlapokat kaptak az előadótól.
Az erőszakmentes kommunikációról szóló előadás folyamán meg is dolgoztatta a jelenlevőket Roth Levente mentálhigiénés szakember
Fotó: Bodor Tünde
Az, hogy nagyon bevonódtak a gyakorlatba, jelzi, hogy mennyire helye van ennek a tanulásnak a mindennapokban. A rendezvényen számos kapcsolódó tevékenységgel rendelkező intézmény és szervezet képviseltette magát:
Jelen voltak a megyei sürgősségi kórház és a az Országos Közegészségügyi Igazgatóság asszisztensei, valamint a Kovászna Megyei Szociális és Gyermekjogvédelmi Vezérigazgatóság vezetősége is.
Kis állófogadás után a jelenlevők megnézhették a nyitás előtt álló szeretetotthont is.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!