
Ezúttal elmaradnak a találkozással, nézelődéssel járó adventi események. Az online térben próbálják pótolni. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
A járványhelyzet miatt idén online térbe költözött a Sepsiszentgyörgyi Karácsonyi Vásár. Az érdeklődők Kovászna megyei őstermelők, kézművesek és kereskedők portékái közül válogathatnak.
2020. december 01., 18:152020. december 01., 18:15
A szervező Kónya Ádám Művelődési Ház célja az online platform létrehozásával első sorban az, hogy
Az újragondolt formátum ellenére is sokszínű a kínálat, az online platformon ugyanúgy megtalálhatóak kézműves termékek, házi készítésű élelmiszerek, édességek, könyvek, valamint ipar- és népművészeti tárgyak.
A vásár online platformja a Kónya Ádám Művelődési Ház honlapján található, a Karácsonyi Vásár menüpont alatt.
Az érdeklődők három fő kategóriában böngészhetnek, az őstermelők, kézművesek és kereskedők portékái között.
Ezeken belül lehetőségük van további alkategóriákra szűkíteni a keresgélést, és kiválasztani a számukra legszimpatikusabb termékeket az eladók adatlapja és a termékek fotói alapján.
Az árusítást és kiszállítást minden vásáros egyénileg bonyolítja le a vásárlóval való megegyezés alapján, a művelődési ház kizárólag az online felületet biztosítja, az adásvételben nem vállal szerepet. A Kónya Ádám Művelődési Ház december elején indítja a platformot a kultura.ro oldalon.
Kézdivásárhely főterén idén elmarad a megszokott adventi gyertyagyújtás, helyette az udvarterek városának önkormányzata és a Vigadó Művelődési Ház a közösségi oldalukon szerveznek online programsorozatot. Minden adventi szombaton, azaz már november 28-án, és ezentúl december 5-én, 12-én és 19-én 18 órától
Az első szombaton Farkas Alajos, a kantai Szentháromság-templom plébánosa mondott adventi üzenetet. Emellett, a Vigadó Művelődési Ház A várakozás szentsége című adventi sorozatot mutat be, amelyben helyi tehetségek és civilek fogalmazzák meg ünnepi üzeneteiket versek, mesék, prózák és egyéni gondolatok formájában.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
Több Maros megyei településen is lakóházakban és gazdasági melléképületekben keletkezett tűz szombatra virradóra. A tűzoltók minden esetben gyorsan beavatkoztak, személyi sérülés sehol sem történt.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
Köszönetet mondott pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti ítélőtábla vezetőségével szembeszálló Raluca Moroșanu mindazoknak, akik támogatják őt és a Recorder dokumentumfilmjében megszólaló Laurențiu Beșu bírót.
A legfrissebb tanulmány szerint Romániának a legnagyobb a medveállománya Európában, 10 600 és 12 700 közötti a barnamedvék száma az országban – számolt be pénteki brassói sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken megtekintette az észak-erdélyi (A3-as) autópálya két Bihar megyei szakaszának – a 26,35 kilométeres Berettyószéplak–Bisztraterebes és a 28,5 kilométeres Bisztraterebes–Bihar – munkálatait.
Újabb leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek a Kolozs Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője. Dr. Corina Criste elmondta, hogy a fertőzött személy kezelésre szorul, de a kilétét nem részletezte.
Romániában is kimutatták a H3N2 influenzavariáns több országban terjedő K alvariánsát – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
szóljon hozzá!