
Magányosabbak lettek az egyetemisták az online oktatás miatt
Fotó: Haáz Vince
A személyes találkozásokat hiányolják a legjobban az egyetemisták, akik az új tanévet is online tanulással kezdték. A járvány miatt kialakult új élethelyzet befolyásolja a tanulást, a bentlakásos és társasági életüket. A megkérdezett fiatalok a pozitív és negatív tapasztalatokról meséltek.
2020. október 21., 21:102020. október 21., 21:10
Az egyetemi évek során az új környezet, új emberekkel egy új világot tár a fiatalok elé, talán ezért is mondják, hogy az egyetemi évek a legszebb évek. Jelenleg sok egyetemi hallgatók jogosan érezi, hogy elveszíti azt, ami számukra szinte a legfontosabb: a kapcsolatok építése, barátságok kialakulása. A kialakult helyzetben monoton lett az egyetemisták élete. Hétköznaponként sokáig ülnek a képernyő előtt, s ez nem az, amit egy egyetemista elvár ezektől az évektől.
Farkas Hunor Attila marosvásárhelyi egyetemista szerint „az interneten történő tanítás kicsit széthúzza a szaktársakkal való viszonyt.
Ritkán találkozom a szaktársaimmal, az online tanítás óta csupán kettővel találkoztam, ami elég kevés. Úgy érzem, mintha távoktatásos egyetemista lennék.”
Akik lakást béreltek, azok nagy dilemmába ütköztek: költözzenek haza, adják fel a bérelt otthonukat, vagy reménykedve várják az online tanítás mihamarabbi megszűnését. A sepsiszentgyörgyi Kiss Kincső úgy nyilatkozott, előnye is lehet annak, ha fenntartja a lakását. „Biztos, hogy a jelenlegi helyzetben nem éri meg fenntartani egy kinti lakást, de ennek az az előnye, hogy bármikor, ha a szabályozások megengedik felköltözhetsz Marosvásárhelyre és kicsit egyetemistának érezheted magad, egyedülálló lehetsz megint.” Többen elmondták, hogy
András Noémitől megtudtuk, hogy a bentlakás újra működik, sőt miután tavasszal haza kellett költözzenek, akkor a fél hónapos díjat, márciusra vissza is utalták, hiszen akkor csak két hetet töltöttek az épületben. Ami az online oktatást illeti Noémi szerint „a tavaszi oktatás és a mostani között annyi különbséget látok, hogy akkor egy picit lazábbra volt véve, hiszen mindenki úgy gondolta pár hónap és minden visszatér a régi kerékvágásba. Most komolyabban állnak hozzá a tanárok, legtöbb óra végén az anyaggal kapcsolatos tesztkérdéseket kapunk, vagy kötelezik a kamerát. Az online oktatás miatt összemosódnak az otthoni teendők a tanulással.”
Kintzel Anna
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
szóljon hozzá!