
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Őrizetbe vettek, majd hatósági felügyelet alá helyeztek egy Hunyad megyei férfit, akit egy háromszéki személy ellen elkövetett csalással gyanúsítanak.
2021. március 29., 20:542021. március 29., 20:54
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői tájékoztatása szerint a háromszéki áldozat március közepén tett panaszt, hogy becsapták. Kiderült, hogy egy online adás-vételi oldalon nézett ki egy motorkerékpárt, felvette a kapcsolatot az eladóval, megegyeztek, és átutalta neki a vételár felét.
Abban maradtak, hogy az összegét másik felét akkor fizeti ki, ha átvette a motorkerékpárt. A hirdető közben egy üzenetküldő alkalmazáson kérte az elmaradt pénzt, majd miután ezt nem kapta meg, szólt, hogy a jármű már nem eladó, megvette valaki más.
Ekkor fordult az átverés áldozata a rendőrséghez. A gyanú egy 50 éves Hunyad megyei férfire terelődött, akit az ottani rendőrök segítségével előállítottak, Sepsiszentgyörgyön kihallgatták, 24 órára őrizetbe vették, majd hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték. Az eljárás ellene folytatódik.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
szóljon hozzá!