
Fotó: Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház
Hétfőtől látogathatók a súlyos állapotban levő koronavírus-fertőzött betegek a sepsiszentgyörgyi kórházban. A látogatást az egészségügyi miniszter rendelete teszi lehetővé.
2021. április 18., 15:202021. április 18., 15:20
A rendelet nem tér ki arra, hogy a kórházak miként szervezzék meg, bonyolítsák le a látogatási procedúrát, tehát helyben kell megoldást találni, kialakítani a biztonságos útvonalakat, és megvédeni a látogatókat a fertőzés veszélyétől – részletezte András-Nagy Róbert a sepsiszentgyörgyi kórház igazgatója.
Mint részletezte, a hozzátartozókat segíteni kell, hogy előírásos módon vegyék fel, majd vessék le a védőruhát, a látogatás során a kórház területén kíséretre van szükségük.
A kórházigazgató hangsúlyozta, megértik, hogy mennyire fontos a betegek számára a hozzátartozók jelenléte, a támogatás, ám ennek a lebonyolítása szigorú szabályok és forgatókönyv szerint történik, hogy megelőzzék a fertőzés terjedését.
Minden esetben a beteg kezelőorvosa dönti el, hogy engedélyezi vagy sem a látogatást. Valamilyen szintű szűrésre, ütemezésre szükség van, hiszen nem kivitelezhető, hogy egyszerre mind a nyolcvan bennfekvő koronavírusos beteg hozzátartozóját fogadják.
Azt már a miniszteri rendelet szabályozza, hogy egy beteget egy alkalommal egy személy látogathat meg, a családtag legtöbb 15 percig tartózkodhat a beteg ágyánál. A sepsiszentgyörgyi kórház döntése értelmében erre csak munkanapokon egy órán át, 13 óra 30 perc és 14 óra 30 perc között van lehetőség, az intenzív terápiás, a fertőző osztályokon, valamint a sebészeten kezelt fertőzöttekhez mehetnek be a hozzátartozók.
Az igazgató arra is kitért, magas sarkú cipőben nem tudnak beengedni senkit a kórházba, a szoknya pedig akadályozza a védőruha felvételét, azt tanácsolják a látogatók vigyenek váltóruhát, mert a védőöltözetben leizzadhatnak.
A hétfőtől induló látogatási programra úgy igényelhető időpont, hogy a kórház honlapján elérhető űrlapot kell kitölteni, majd azt a programarivizite@spitfog.ro elektronikus postacímre elküldeni.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
Péntek és szombat este két zenekar lép fel a kézdivásárhelyi Borudvar színpadán. A koncerthétvége bárki számára ingyenes.
Augusztus hónapban a kerékpárosok, motorkerékpárosok és a rolleresek vannak a rendőrség országos tematikus ellenőrzésének célkeresztjében, mivel az utóbbi időben sokszor voltak balesetek áldozatai vagy éppen okozói.
szóljon hozzá!