
Az olvasás, mesélés meghitt zuga: olvasósarok a Tamási Áron Gimnázium előkészítő osztályában
Fotó: László Ildikó
Olvasósarkok kialakítására pályáztak a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium elemi tagozatos tanítói a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány Fuss Neki! programja keretében. Maguk is meglepődtek, milyen sokan támogatták a kezdeményezésüket, amelynek eredményeként minden elemi osztályban hangulatos és azonnali sikert hozó könyves kuckókat alakítottak ki.
2022. január 10., 18:342022. január 10., 18:34
Az ötletgazda László Mária tanítónő volt, akit a 2021, a Könyv Éve Székelyudvarhelyen program inspirált a gyűjtés elindításában. Elmondása szerint minden tanítónő lelkesen fogadta az ötletet, a szülők és kollégák, maguk a diákok is felkarolták azt. A célösszeg ötezer lej volt, ehhez képest – meglepetésükre – több mint 18 ezer lejt sikerült összegyűjteniük.
László Mária hozzátette, sokoldalúan használható közösségi tereket sikerült kialakítani, hiszen egyéni olvasásra is van itt lehetőség, gyakran csoportos tevékenységek is zajlanak itt, a tanórákat sok esetben pedig eleve úgy építik fel, hogy olvasmányfeldolgozás legyen bennük.
Fotó: László Ildikó
Székely Emőke tanítónő, projektfelelős elmondása szerint az életkori sajátosságoknak megfelelő olvasmányokat szereztek be,
Sok a kortárs szerző, de a klasszikusokról sem feledkeztek meg. Az olvasósarkok népszerűségét az is bizonyítja, hogy sok esetben maguk a gyerekek jönnek ötletekkel, sokan megosztják otthoni olvasmányélményeiket, javaslatokat is tesznek.
Fotó: László Ildikó
„Negyedik osztályosokat tanítok, ebben a korban, ugye, már zajosak, de az
– emlékezik vissza a tanítónő. Mivel a felsőbb tagozatosok közül is sokan támogatták a projektet, egy kisebb könyvanyagot sikerült összeállítani nekik a begyűlt adományokból. Az olvasósarkok fogadtatása a kezdeményezőket arra sarkallta, hogy tovább gondolják, terveik szerint idővel minden évfolyam osztályaiban szeretnének hasonló családias, ingergazdag és inspiratív közösségi kuckókat létrehozni, tette hozzá Székely Emőke.
Fotó: László Ildikó
Hidegebb napok elé nézünk, ami a következő – április végére, május elejére eső – hetet illeti, mint ami ilyenkor lenni szokott – áll az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken közzétett négyhetes időjárás-előrejelzésében.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.
Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.
Nem vesz részt olyan kormányban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség, amelyet az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség támogat – jelentette be a párt miniszterelnök-helyettese pénteken.
szóljon hozzá!