
Fotó: Jakab Mónika
Nekünk, székelyföldi magyaroknak az anyaországgal való kapcsolatteremtésben igen nagy segítséget jelent az a tény, hogy a magyarországi hatóságok a Magyar Államvasutak (MÁV) révén – a Hargita és a Korona vonatokkal – két szerelvényt működtetnek, melyek Budapestet összekötik Székelyföld településeivel. E kapcsolatteremtést sajnos egyesek próbálják megakadályozni – hívta fel a figyelmet egy olvasói levélben a gyergyószentmiklósi Garda Dezső.
2023. augusztus 24., 19:362023. augusztus 24., 19:36
„Igen gyakori a mozdonyok meghibásodása az IR 367-es számú (Hargita) vonat esetében. A mozdonyok sokszor elromlanak a Nagyvárad – Kolozsvár közötti útvonalon. Így történt ez 2023. augusztus 22-én is, amikor a mozdony Barátkánál (Bratca) elromlott.
Én Kolozsváron szerettem volna felülni a szerelvényre, de a vonat 16 óra 8 perc helyett csak 20 óra 20 perckor érkezett meg a Szamos-parti városba. A vonatra való felszállásom után a kalauztól és egyes utasoktól érdeklődni kezdtem a több mint négy órás késés okairól. Megtudtam, hogy a mozdonyvezető jelezte a kolozsvári igazgatósághoz tartozó, a mozdonyok menetrendi programállását végző kollégának, hogy a mozdony »defektes« és nem fog tudni eljutni Kolozsvárig.
Az operátor azonban számba sem vette észrevételét, és utasította őt a mozdony elindítására. Az esetet már ismerjük: a mozdony Barátkánál elromlott, és nekem, illetve utastársaimnak több mint négy órát kellett várnunk a kolozsvári vasútállomáson.
Nemzetközi vonat esetében megengedhetetlen mindez. Főleg ha a mozdonyvezető jelzi, hogy a mozdony nincs jó állapotban, (...).
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
Mielőbbi hosszabb tűzszünet és tartós béke szükségeségét hangsúlyozta az orosz–ukrán háborúban Magyar Péter miniszterelnök szerdán Varsóban, Donald Tusk lengyel kormányfővel közös sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva.
A képviselőház hétfőn, a nyugati keresztény pünkösd második napján nem tart üléseket.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
Eddig főleg azt nézték a második, negyedik és hatodik osztályosok szintfelmérő tesztjein, hogy tudja-e a gyerek a tananyagot. Idéntől azt is vizsgálnák, tudja-e használni azt a való életben. Az osztálytermi valóság azonban ennél jóval árnyaltabb.
Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.
Kelemen Hunor szövetségi elnök kedd este ismét leszögezte, hogy az RMDSZ nem venne részt egy kisebbségi kormányban a Szociáldemokrata Párt (PSD) oldalán.
A kormánytöbbség kialakításához a pártoknak előbb-utóbb rugalmasabbá kell tenniük az álláspontjukat, mert a cotroceni-i konzultációk első fordulója után nem körvonalazódott megoldás – jelentette ki kedd este az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
szóljon hozzá!