
Fotó: Kézdivásárhelyi Evangélikus-Lutheránus Egyházközség/Facebook
Ökumenikus imahetet tartanak február 9–12. között a kézdivásárhelyi evangélikus templomban, a Dózsa György utca 10. alatt.
2023. február 06., 09:582023. február 06., 09:58
A négynapos „imahét” programja a következő: 17 órától csütörtökön Illyés Márton bukaresti evangélikus lelkész, pénteken Bartos Károly komollói-szentivánlaborfalvi református lelkész, szombaton Tatár Ágnes sepsiszentgyörgyi unitárius segédlelkész, vasárnap 11 órától Olasz Béla kézdivásárhelyi római katolikus segédlelkész hirdeti Isten igéjét. Felekezeti hovatartozástól függetlenül szeretettel hívnak és várnak mindenkit.
Végh Nimród lelkész, a Romániai Evangélikus-Lutheránus Egyház kézdivásárhelyi egyházközségének vezetője arra kéri a Kovásznán és környékén élő evangélikus felekezetűeket, hogy jelentkezzenek a 0755-034 324-es telefonszámon. Felhívását azzal indokolta, hogy a népszámlálási adatok szerint Kovásznán és környékén több evangélikus él, mint ahányan nyilvántartásukban szerepel, amit nyilván frissíteni szeretnének, és annak is örülnének, ha a híveik száma szaporodna.
A tavaly decemberi 9,69 százalékról idén januárban 9,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
Az idei országos költségvetés elfogadásáig még egyedi jóváhagyást sem kaphatnak az egészségügyi és szociális intézmények a megüresedett állások betöltésére. A személyzethiány mindeközben fokozódhat a megszorító intézkedések miatt.
Gázszivárgás miatt lezárták és lepecsételték a fő gázcsapot vasárnap késő este Marosvásárhelyen egy 44 lakrészes tömbházban.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!