
Lassan két éve van okos parkolórendszer Székelyudvarhely központjában – csak épp nem üzemképes
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha a 88 ezer lejes beruházásból megvalósult székelyudvarhelyi okos parkolórendszert már 2020 májusában elindították, számos technikai probléma miatt hamar működésképtelenné vált – és azóta sem üzemel.
2022. április 07., 10:542022. április 07., 10:54
2022. április 07., 11:332022. április 07., 11:33
Legutóbb tavaly szeptemberben írtunk a Székelyudvarhely főterén fölszerelt, de nem működő okos parkolórendszerről. A székelyudvarhelyi önkormányzat – miután a szakcég a javításokra tett szóbeli ígéretét nem teljesítette, és nem sikerült peren kívül megegyezni – tavaly augusztusban bírósági eljárást indított.
A parkolórendszer kivitelezését végző cégnek lehetősége volt arra is, hogy halasztást kérjen a jogi eljárásban, ehhez csupán egy átiratot kért a hivatal arról, hogy cserélni fogja a hibás elemeket. Ennek a kivitelező tavaly szeptember 8-án írásban eleget is tett. Ám azóta sem működik a rendszer, ezért Zörgő Noéminél, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtófelelősénél érdeklődtünk az ügy jelenlegi állásáról. Elmondta,
„Mindenki részéről megvan a szándék a megoldásra, de objektív okokból az ügy kissé elhúzódott” – nyilatkozta lapunknak Geréb Róbert, az érintett UponSmart cég vezetője. Az okos parkolórendszerhez szükséges alkatrészek, felszerelések nagy részét ugyanis egy magyarországi alvállalkozó szállította, nekik kell tehát lépéseket tenniük – magyarázta a cégvezető. Ez annyit jelent, hogy
A perben tárgyalás még nem volt, csupán többszöri halasztás, amit a magyarországi cég kiértesítése, perbe hívása indokolt – tette hozzá Geréb Róbert.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
Az ország több régiójára érvényes, megerősödő szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
3 hozzászólás