
Lassan két éve van okos parkolórendszer Székelyudvarhely központjában – csak épp nem üzemképes
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha a 88 ezer lejes beruházásból megvalósult székelyudvarhelyi okos parkolórendszert már 2020 májusában elindították, számos technikai probléma miatt hamar működésképtelenné vált – és azóta sem üzemel.
2022. április 07., 10:542022. április 07., 10:54
2022. április 07., 11:332022. április 07., 11:33
Legutóbb tavaly szeptemberben írtunk a Székelyudvarhely főterén fölszerelt, de nem működő okos parkolórendszerről. A székelyudvarhelyi önkormányzat – miután a szakcég a javításokra tett szóbeli ígéretét nem teljesítette, és nem sikerült peren kívül megegyezni – tavaly augusztusban bírósági eljárást indított.
A parkolórendszer kivitelezését végző cégnek lehetősége volt arra is, hogy halasztást kérjen a jogi eljárásban, ehhez csupán egy átiratot kért a hivatal arról, hogy cserélni fogja a hibás elemeket. Ennek a kivitelező tavaly szeptember 8-án írásban eleget is tett. Ám azóta sem működik a rendszer, ezért Zörgő Noéminél, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtófelelősénél érdeklődtünk az ügy jelenlegi állásáról. Elmondta,
„Mindenki részéről megvan a szándék a megoldásra, de objektív okokból az ügy kissé elhúzódott” – nyilatkozta lapunknak Geréb Róbert, az érintett UponSmart cég vezetője. Az okos parkolórendszerhez szükséges alkatrészek, felszerelések nagy részét ugyanis egy magyarországi alvállalkozó szállította, nekik kell tehát lépéseket tenniük – magyarázta a cégvezető. Ez annyit jelent, hogy
A perben tárgyalás még nem volt, csupán többszöri halasztás, amit a magyarországi cég kiértesítése, perbe hívása indokolt – tette hozzá Geréb Róbert.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden este egy tízpontos politikai kiáltványt ismertetett, amelyben a pártnak a „nemzeti ellenzékiség” jegyében tervezett kormányellenes lépéseit vázolta fel.
Kékbe borult Románia hőtérképe szerdára virradóra is: Románia jelentős részén fagypont alatti hőmérséklet volt az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint. Csíkszereda ezúttal is az elsők között áll a leghidegebb települések sorában.
Kihirdetése helyett megtámadta az államfő az alkotmánybíróságon azt a törvénytervezetet, amely szerint a romániai kluboknak a 2026–2027-es szezontól a hivatalos mérkőzéseken legalább 40 százalékban hazai sportolókat kell szerepeltetniük.
A szokatlanul enyhe időjárás miatt Székelyföldön a téli síszezon idén két-három hetes csúszásban van a tavalyi évhez képest. A tartós fagyok hiánya miatt a hóágyúzás sem hatékony, ami komoly gazdasági kockázatot jelent a hegyvidéki turizmus egészére.
Nemsokára itt a karácsony – jelzi a főtéri díszes fenyő és az adventi koszorú, amelyen vasárnap meggyújtjuk az utolsó gyertyát. Sepsiszentgyörgyön az ünnepvárás része a regölés is, amelyet harminc éve elevenített fel a Guzsalyas Alapítvány.
Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.
A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
3 hozzászólás