
Fotó: Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség
Egy újabb akció keretében a napokban közterületen veszteglő autókat szállíttatott el a sepsiszentgyörgyi helyi rendőrség. Még jó állapotú járműveket is sorsukra hagynak egyesek, amelyeket kénytelen ócskavasként értékesíteni az önkormányzat.
2024. augusztus 30., 19:192024. augusztus 30., 19:19
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség csak a felszólítás után jóval szállíttatja el a közterületen parkoló autókat:
a felszólításon minden esetben jelzik, hogy a tulajdonos köteles a város közterületéről elvinni az autót,
illetve telefonszám is fel van tüntetve, ahol további információkat lehet kérni,
esetleg jelezni, hogy az autót rövidesen újra üzembe helyezik.
Idén még senki sem hívta fel a az említett számot – közölte a helyi rendőrség.
A korábban, azaz július végén elszállított járművek gazdái sem jelentkeztek, így azokat ócskavasként értékesíti majd a város. „Mi azt szeretnénk, hogyha az emberek maguk oldanák meg ezeket a kérdéseket, vagy azáltal, hogy az autók papírmunkáját elintézik, vagy azáltal, hogy magánterületre szállítják őket.
A legtöbb esetben bejelentésre szállunk ki, minden ilyen esetet kivizsgálunk, ami az ingyenesen hívható 0800-800 767-es TelVerde számra, vagy Whatsappon a 0739-886 992-es számra érkezik” – összegezte Hadnagy István, a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség igazgatója.
Fotó: Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség
Az augusztusi akción négy autó szállítottak el olyan, parkolóhelyekben szűk helyekről, mint a Domb utca, Stadion utca, Egészségügy sétány, Jövő utca. Az akciót következő hónapban is folytatják.
Az állandósult parkolóhely-hiányban a négy felszabadított hely ugyan elenyésző nyereséget jelent, de az önkormányzat igyekszik minden lehetőséggel élni, hogy javítson a helyzeten.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
szóljon hozzá!