
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
24 órás őrizetbe vettek egy bodzafordulói fiatalembert, mert azzal gyanúsítják, hogy ittasan vezetett és megrongált nyolc parkoló gépkocsit.
2020. október 20., 18:412020. október 20., 18:41
Az eset még a múlt héten történt, pénteken este riasztották a bodzafordulói rendőrséget, hogy egy részeg gépkocsivezető több parkoló gépkocsit megrongált. A helyszínen kiderítették, hogy
az ittas sofőr elveszítette uralmát a jármű felett, és nekiütközött az utcán parkoló autóknak, amik közül nyolcat rongált meg. Az alkoholszonda 0,80 mg/l alkoholt mutatott ki a fiatalember leheletében, ezért vért is vettek tőle, az eredmény szerint 2,58 ezrelék volt a véralkoholszintje. A gépkocsivezetőt 24 órára őrizetbe vették.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
Két évvel ezelőtt, pontosan ebben az időszakban volt az egyik leghosszabb és legintenzívebb hőhullám Romániában, az időjárási feljegyzések óta – emlékeztet a Meteoplus.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
szóljon hozzá!