
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az elmúlt 24 órában 74 új koronavírus fertőzést mutattak ki Háromszéken, ezzel 2,83 ezrelékre növekedett a fertőzöttségi mutató, holott kedden 2,76 ezrelékre csökkent vissza.
2021. április 21., 18:302021. április 21., 18:30
A prefektúra szerdai tájékoztatójából kiderül, hogy az elmúlt 24 órában 131 tesztet végeztek, 644 aktív esetet tartanak nyilván. Barátoson 7,5 ezrelék fölé ugrott az incidencia. Sepsiszentgyörgyön, Kommandón, Kőröspatakon, Uzonban, Mikóújfaluban, Rétyen, Árkoson 4 és 7,5 ezrelék között van a mutató.
Sepsiszentgyörgyön több mint tíz napon keresztül 5 ezrelék alá esett a mutató, a szerdai incidencia 4,95 ezrelék.
Maksán, Kézdialmáson, Gidófalván, Kökösben még szintén a vörös forgatókönyv van érvényben, mert a fertőzöttségi mutató 3 és 4 ezrelék között van. További tizenhét településen, ezek között van Kézdivásárhely és Kovászna, az incidencia 1,5 ezrelék felett van, de nem haladja meg a 3 ezreléket. Két településen a szerdai adatok szerint nincs hivatalosan nyilvántartott koronavírus-fertőzött.
A háromszéki oltásközpontokban eddig összesen 37 424 személyt immunizáltak. Az ellenőrzések során 38 bírságot róttak ki a járványügyi korlátozások megszegése miatt, összesen 8000 lej értékben.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
szóljon hozzá!