
Fotó: Pinti Attila
Harminchét koronavírus-fertőzöttet ápolnak a sepsiszentgyörgyi kórházban, hat esetben pedig fennáll a fertőzés gyanúja. A Covid-fertőző osztályon kezelt betegek hatvan százaléka súlyos állapotban van, oxigénpótlásra szorul. Három fertőzöttet és egy fertőzött-gyanús esetet látnak el az intenzív terápiás osztályon. A kórházban kezelt fertőzöttek közül öten vannak beoltva – tájékoztatnak az egészségügyi intézmény vezetői.
2022. január 26., 19:422022. január 26., 19:42
Rosu Mátyás orvosigazgató elmondta, hogy egy édesanyát és egyhónapos csecsemőjét diagnosztizáltak koronavírus-fertőzéssel, az állapotuk jó, megfigyelés alatt tartják őket a kórházban. Egy 14 éves gyerekanya is megfertőződött, a baba esetében viszont negatív teszteredményt kaptak, mindketten jól vannak. A múlt héten hat fertőzöttet engedtek haza, koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás nem került a hivatalos statisztikába. Egy 56 éves nő halálát a fertőzés okozta, társbetegségei is voltak, magas vérnyomás, szívelégtelenség és túlsúly, viszont a 19 napos kórházi bennfekvés alatt a teszteredménye negativizálódott, így nem jelenthették.
Beindult a moduláris sürgősség mellett működő koronavírus-fertőzöttek állapotát felmérő központ, és
– jelentette be András-Nagy Róbert kórházigazgató. A központba csak azok jelentkezhetnek, akiknek a pozitív teszteredményét a laboratórium, a családorvos vagy a gyógyszerész feltöltötte már az országos platformba. Javasolják a betegeknek, hogy előzetesen jelentkezzenek be, így zökkenőmentesebb ellátást kapnak, hívjanak mentőt. Küldőpapír nem kell, de jó ha náluk van a családorvos által kiállított követési lap.
Az ellátás tartalmazza az orvosi konzultációt – négy, fertőző betegségek ellátására szakosodott orvos és egy belgyógyász teljesít a központban szolgálatot – ugyanakkor laboratóriumi és képalkotói vizsgálatokat.
Ezek egy részét a kórház vásárolja, a többit az egészségügyi minisztériumtól kapják.
Az antivirális szereknek komoly mellékhatásaik lehetnek, elsősorban a májat terhelik, ezért csak akkor javasolják, ha a laboratóriumi vizsgálatok alapján szükségesnek találják. Fiataloknak, vagy a koronavírus-fertőzés enyhe tüneteit produkálóknak nem adnak antivirális készítményeket.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
Téli útviszonyok jellemzik Hargita megye egyes térségeit december 31-én. Székelyudvarhely és Székelykeresztúr környékén jelenleg havazik, míg a Csíki- és a Gyergyói-medencében egyelőre elmaradt a hóesés.
szóljon hozzá!