
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Az elmúlt 24 órában 29 új koronavírus-fertőzést mutattak ki Háromszéken, ebben az időszakban 112 tesztet dolgoztak fel, 20 fertőzöttet pedig gyógyultnak nyilvánítottak – tájékoztatott szerdán a Kovászna megyei prefektúra.
2021. január 13., 19:042021. január 13., 19:04
Intézményes karanténban, kórházakban 133 fertőzöttet felügyelnek, lakhelyi elkülönítést 451 esetben rendeltek el, így már 52 személlyel több van elkülönítésben mint egy nappal korábban.
Az ellenőrzések során negyven személyt bírságoltak meg és részesítettek figyelmeztetésben, mert nem viselték a védőmaszkot. A pénzbírságok összértéke ez esetben 2000 lej. Egy személyt ezer lejre bírságoltak, mert nem tartotta be az elkülönítésre vonatkozó rendelkezést.
A járvány kitörése óta Háromszéken 5299 esetben mutatták ki a koronavírust, 4766 hivatalosan diagnosztizált fertőzöttet gyógyultnak nyilvánítottak, 165 koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás került nyilvántartásba.
Kovászna megyében 1,05 ezrelékes a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató, ami enyhén emelkedik a keddi 1,01 ezrelékhez képest. Tizenegy településen az incidencia meghaladja a 3 ezreléket, ezek Kézdialbis, Egerpatak, Árkos, Erősd, Barátos, Kálnok, Aldoboly, Hilib, Illyefalva, Sepsibesenyő és Sepsiszentkirály. Tizenöt településen a mutató 1,5- 3 ezrelék között van, huszonhárom településen 1,5 ezrelék alatt, hetvenhat településen nem mutattak ki koronavírus-fertőzést.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
szóljon hozzá!