
Sepsiszentgyörgyön már hétfőn meghaladta a 3 ezreléket a fertőzöttségi arány
Fotó: Pinti Attila
Naponta növekszik a 14 napra számolt fertőzöttségi arány Háromszéken. Míg a múlt héten még 1,35 ezrelékes volt, hétfőn 1,61 ezrelék, kedden a prefektúra már 1,73 ezrelékről számolt be.
2020. október 20., 19:032020. október 20., 19:03
2020. október 20., 19:052020. október 20., 19:05
A kormányhivatal keddi jelentése szerint az elmúlt 24 órában 41 személy fertőződött meg koronavírussal, 18 fertőzöttet gyógyultnak nyilvánítottak. Ebben az időszakban 265 teszt eredményét dolgozták fel.
Az ellenőrzések során hét személyt figyelmeztetésben részesítettek, mert nem viseltek védőmaszkot.
A járványügyi gazdasági jellegű rendelkezések be nem tartása miatt két bírságot róttak ki összesen 5000 lej értékben. További három személyt összesen 6000 lejre bírságoltak, mert megszegték a járványügyi rendelkezéseket, valamint közrendháborítást követtek el.
A Szeben megyei Kürpöd (Chirpăr) település melletti patakba esett és meghalt hétfőn egy testvérpár, egy 6 éves kislány és egy 9 éves fiú.
Összesen 16 jogosítványt függesztettek fel, ugyanakkor 366 esetben szabtak ki büntetést gyorshajtókra az elmúlt héten – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A 2025–2026-os tanévre járó összesen 310,2 millió lej tanszertámogatást töltöttek fel a szociális elektronikus kártyákra – tájékoztatott hétfőn az európai projektekért és beruházásokért felelős minisztérium.
Országszerte felmelegedés várható a következő napokban, a jövő hét közepétől azonban ismét lehűl az idő; csapadékra a jövő héten lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat február 2. és 15. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint 2024-ben az Európai Unió lakosságának csaknem egytizede (9,2 százalék) szembesült azzal a problémával, hogy nem tudta a komfortszintjének megfelelőre fűteni az otthonát.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.
Az elmúlt 24 órában 85 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 94 embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn Facebook-oldalán a Salvamont.
Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.
szóljon hozzá!